Kanada: Ksiądz homoseksualista, zwolennik aborcji, poprowadzi rekolekcje

Aktualizacja: 2010-07-16 9:42 am

Ks. Rajmund Gravel, za młodu męska “homoprostytutka”, w latach 2006-2008 poseł do parlamentu Kanady z ramienia proaborcyjnej i postępowej partii Blok Quebec, obecnie proboszcz parafii św. Joachima w La Plaine, gorący zwolennik aborcji na życzenie (aborcja nie jest jedynym czynem, który niszczy życie – pomyślmy o nierównościach między biednymi i bogatymi, o wyzysku dzieci, fanatyzmie i ekstremizmie religijnym, o wojnach i terroryzmie. Zamiast potępiać zdesperowane kobiety, które nie widzą żadnej alternatywy poza aborcją, powinniśmy im służyć pomocą i współczuciem. Nie mamy prawa oceniać ich postępowania) oraz popularyzator “małżeństw” homoseksualnych (potrzebujemy biskupów, którzy rozumieją problemy naszego kraju, a nie dogmatyków), przeciwnik odmawiania Komunii świętej osobom, których poglądy są sprzeczne z nauczaniem Kościoła katolickiego, co nazywa nadużyciem władzy – został niedawno wyznaczony przez swojego biskupa Gillesa Lussier (diecezja Joliette) do poprowadzenia rekolekcji i wykładów dla diecezjalnych katechetów, nauczycieli religii i innych chętnych. Na e-maile od zaniepokojonych diecezjan odpisuje mniej więcej tak: “wypraszam sobie, aby osądzał mnie idiota twojego charakteru (…) zostaw lepiej swoje bzdurne wypociny dla siebie”. Kiedy czytelnik odpisał, podziękował i obiecał modlitwę za kapłana, ten odpisał: “zostaw se swoje modlitwy dla siebie, pomódl się za siebie, bo bardziej niż inni ich potrzebujesz. Źal mi ciebie”.


Jak zwykle w takich przypadkach, kuria diecezjalna nie widzi absolutnie niczego niestosownego w powyższej nominacji.

Kyrie eleison!

Napisał Dextimus dnia 16.7.10

Za: Kronika Novus Ordo -- [Org. tytuł: « KsiÄ…dz homoseksualista, zwolennik aborcji, poprowadzi rekolekcje»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24457 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]