Kierownictwo Centrum Myśli Jana Pawła II walczy z “homofobią”

Aktualizacja: 2010-07-15 9:33 pm

Centrum Myśli Jana Pawła II zapowiada rozmowy dyscyplinarne z pracownikami, którzy w związku z zaplanowaną na sobotę paradą EuroPride 2010 wyrażali na stronie internetowej instytucji swoje poglądy na temat “niezgodnych z naturą” zachowań homoseksualistów.

Z opublikowanego na stronie Centrum dźwiękowego zapisu cyklicznej, wewnętrznej audycji “W kuchni” można było dowiedzieć się m.in., że “gej to jest taki człowiek, co chodzi na paradę, ze sznurkiem w pewnym miejscu tylko i z pióropuszem zatkniętym” w przeciwieństwie do homoseksualistów, którzy chodzą na spotkania pewnej grupy, gdzie “próbują przejść terapię i podjąć życie, jeżeli nie uda się z osobą heteroseksualną, to chociaż żeby nie wchodzić w grzech”.

Pracownicy Centrum – zatrudnieni na stanowiskach kierownika mediateki, kierownika działu wydawniczego, specjalisty ds. stypendiów oraz specjalisty ds. archiwizacji mówili też, że “homoseksualiści podnoszą krzyk wtedy, kiedy w ogóle chce się powiedzieć prawdę. Jeśli ustawisz się kontra, zawsze będziesz homofobem”.

Jedna z rozmówczyń zapewniała, że nikogo nie zamierza dyskryminować z powodu homoseksualizmu. Dodała jednak, że jej “niezgodę wzbudza tylko fakt takiego wychodzenia właśnie ponad to, co jest – jak sobie umownie nazwaliśmy – niezgodne z naturą. I promowanie wartości, na które nie mogę się zgodzić” – mówiła.

W czwartek po południu, po pytaniach zadanych przez Polską Agencję Prasową, zapis audycji został usunięty. W oświadczeniu Zofia Orłowska z Centrum Myśli Jana Pawła II napisała, że “treści zawarte w tej audycji są opiniami osób prywatnych i nie składają się na oficjalne stanowisko Centrum Myśli Jana Pawła II”.

Zastępca dyrektora Centrum Norbert Szczepański powiedział, że udział w audycji był inicjatywą pracowników Centrum. Wypowiadali oni własne opinie, nie są one stanowiskiem Centrum, które nie identyfikuje się nimi. Poinformował także, że Centrum wszczęło procedurę wyjaśniającą, a w przyszłym tygodniu odbędą się rozmowy dyscyplinarne z pracownikami, którzy wzięli udział w tej audycji.

/am/ / wp.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24433 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]