Brudziński: Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w błocie, w ruskiej trumnie na deszczu

Aktualizacja: 2010-07-13 9:54 pm
“Donald Tusk zostawił ciało prezydenta w błocie (…) w ruskiej trumnie na deszczu.” – powiedział poseł Joachim Brudziński (PiS) w programie Kropka nad i nadawanej w telewizji TVN24. Poseł PiS opisywał co działo się wśród najbliższych współpracowników Donalda Tuska po przybyciu premiera 10 kwietnia na miejsce katastrofy. Współpracownicy, tak samo jak premier nienawidzący braci Kaczyńskich, pytali:  “Którym wejściem będzie wchodził Kaczor?”, na które padła odpowiedź: “Tym? To my spie… tamtym”.

“Premier ścigał się z nami w drodze na miejsce tragedii, a potem, pod namiotem, odsłonięty przed deszczem ściskał się z Putinem, a ciało prezydenta zostawił w ruskiej trumnie na deszczu.” – mówił wzburzony Brudziński.

Poseł Brudziński dodał również, że  “Putin oszukiwał Jarosława Kaczyńskiego [mówiąc], że będzie mógł zabrać do Polski ciało brata”. Zarzucił też premierowi Donaldowi Tuskowi, że “nie zażądał od Putina, żeby ciało polskiego prezydenta wróciło do Polski w polskiej trumnie”.

“Pan premier powinien na trwałe zniknąć z życia publicznego przez akt wyborczy.” – zakończył słusznie Brudziński. Podkreślił przy tym bezsporny fakt, że to właśnie poziom agresji sprzed 10 kwietnia doprowadził do tragedii.

Gdyby nie gra Tuska, który walcząc przeciwko prezydentowi L. Kaczyńskiemu dopuszczał się potajemnych umów z Putinem, nie doszłoby do podwójnej delegacji i osobnego wyjazdu prezydenta na uroczystości katyńskie.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie onet.pl
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24333 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]