Gratulacje, obrońcy Polańskiego – gwałciciel dziecka puszczony wolno!

Polskie MSZ „z wielkim zadowoleniem” przyjęło decyzję Szwajcarii o zwolnieniu polskiego reżysera Romana Polańskiego z aresztu domowego – powiedziała w poniedziałek dziennikarzom wiceminister spraw zagranicznych Grażyna Bernatowicz. (…) Bernatowicz poinformowała, że szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski podziękował w poniedziałek w rozmowie telefonicznej szefowej szwajcarskiego MSZ Micheline Calmy-Rey za decyzję władz Szwajcarii w sprawie Polańskiego. [link]

W ślad za „wielkim zadowoleniem” polskiego MSZ, żydowskie serwisy informacyjne [np. EJP] donoszą, że „Polska i przyjaciele Polańskiego radują się z wypuszczenia na wolność”. Tak więc nie tylko polskie MSZ, ale – w domyśle – cała Polska świętuje uniknięcia odpowiedzialności żydowskiego reżysera za poważne przestępstwo jakim było zgwałcenie nieletniej dziewczynki.

Jak podsumowuje to Johann Hari w The Huffington Post [1]:

Teraz już wiemy. Jeśli masz 44 lata, możesz odurzyć narkotykami i zgwałcić analnie przerażoną 13-letnią dziewczynkę, która szlocha, mówi „nie, nie, nie” i błaga o swoje lekarstwo na astmę [2] – nie zostaniesz za to ukarany w żaden sposób. Musisz spełnić dwa warunki: (a) musisz uciec i trzymać się z dala przez kilkadziesiąt lat oraz (b) musisz zrobić parę dobrych filmów. Jeśli tak uczynisz, nie tylko zostaniesz puszczony wolno, ale rozpęta się wielka kampania, mająca cię chronić przed „polowaniem na czarownice” przez prawa zakazujące gwałcenia dzieci. Będziesz wychwalany jako bohater. Polański, zanim uciekł, przyznał się do przestępstwa jakie popełnił. Przez całe lata później przechwalał się na wygnaniu, że każdy mężczyzna chciałby zrobić to, co on. W 1979 roku podśmiewał się w udzielonym wywiadzie:

„Gdybym kogoś zabił, nie przemawiałoby to aż tak do mediów. Ale tu idzie o p…dolenie i młode dziewczynki. Sędziowie chcą p…dolić młode dziewczynki. Ławy przysięgłych chcą p…dolić młode dziewczynki. Wszyscy chcą p…dolić młode dziewczynki!„[3](…)

Należałoby oczywiście do tej listy niezbędnych warunków uniknięcia odpowiedzialności dodać – i przestawić na pierwsze miejsce ważności – pochodzenie etniczne reżysera, wszak samo zrobienie kilku filmów i ucieczka za granicę, nie dają jeszcze immunitetu. Trzeba jeszcze należeć do kasty wybranych i stawiających się ponad prawem.

 


1. The Huffington Post, 12 lipca 2010, Congratulations, Polanski-Defenders – Now the Child-Rapist Walks Free! [link]

Źródła jakie podaje autor w artykule:

2. http://www.independent.co.uk…

3. http://blogs.telegraph.co.uk/…

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: W Temacie Maci, czyli Backup Wiarusa | http://staryw.blogspot.com/2010/07/gratulacje-obroncy-polanskiego-przeglad.html

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content