USA zażądały ekstradycji przywódcy największej izraelskiej mafii rodzinnej

Aktualizacja: 2008-08-25 5:46 pm

Stany Zjednoczone zażądały od Izraela ekstradycji Yitzhaka Abergil, przywódcy największej izraelskiej mafii rodzinnej.

Yitzhak Abergil został aresztowany w niedzielę, 24 sierpnia br. wraz z czterema innymi członkami mafii, w tym bratem Meir Abergil. Wszyscy aresztowani oskarżeni są o pranie brudnych pieniędzy, handel narkotykami i morderstwa.

Stany Zjednoczone zażądały ekstradycji Yitzhaka Arbergila, oskarżonego o zlecenie w 2003 roku zabójstwa amerykańskiego handlarza narkotyków, jak również o pranie brudnych pieniędzy i wyłudzanie pieniędzy.

Ekstradycja może jednak “być spowolniona”, jak stwierdza komunikat izraelskiej agencji JTA, gdyż Yitzhak Abergi “znajduje się od trzech tygodni w rękach policji” z podejrzeniem o powiązania z zabójstwem dokonanym w zeszłym miesiącu na przypadkowym przechodniu.

Proces o zabójstwo w Izraelu może zatem spowodować spowolnienie ekstradycji do USA, jakkolwiek porównanie pewnych dat może wskazywać na celowe uniemożliwienie ekstradycji: Stany Zjednoczone zażądały ekstradycji w dniu 22 sierpnia br., a aresztowanie nastąpiło w dwa dni później.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2426 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]