Aktualizacja strony została wstrzymana

Powiew (zgnilizny) z Belgii, czyli kolejny kwiatek posoborowia

W internecie znalazłem opis prywatnej „krucjaty” jednej z flamandzkich posłanek do parlamentu Belgii, która przez wiele lat (od 1997 r.) próbowała zainteresować prymasa Belgii, Godfryda kard. Dannneelsa jak i nuncjusza apostolskiego w Belgii – sprawą skandalicznego podręcznika do nauki religii dla dzieci o tytule Roeach ( z hebrajskiego [ruah]: powiew, duch), autorstwa prof. Józefa Bulckensa z katolickiego uniwersytetu w Lowanium i prof. Franciszka Lefevr z katolickiego seminarium duchownego w Brugii. Niestety, bezskutecznie – kardynał Danneels nie odpowiadał na korespondencję, wyzywał posłankę w mediach od „nieposłusznej biskupom”, albo nasyłał na nią policję z armatkami wodnymi.

Ale wróćmy do podręcznika – można w nim znaleźć takie oto kwiatki (przepraszamy za tak zwane „wyrazy”, ale staraliśmy się dosłownie oddać treść flamadzkiego tekstu oryginału):


No popatrz, popatrz tylko na nią!
Ach tak!

Lubię pieszczoty mojej cipki
Lubię się bawić z innymi w ściąganie majtek
Chcę być w pokoju, gdzie mama i tata uprawiają seks


– Nieładnie jest bawić się siusiakiem
– Nie, nie możesz się kąpać z braciszkiem
– Powinieneś się wstydzić „badać” swoją siostrzyczkę
– Gdzie wy się nauczyliście takich brzydkich słów?


– W co się bawicie?

– W doktora! Popatrz mamo, jakiego mam dużego kutasa!
– To fajna zabawa!

– Tak, bardzo fajna, a ty się pewnie na nią zgodziłeś?
– Tak, dotykanie się i pieszczoty miejsc intymnych z pewnością sprawiają radość, ale nie chcę, abyście się w to bawili razem, aby to weszło wam w zwyczaj. Zakładajcie majtki i pobawcie się w co innego.

Pani poseł podnosiła w swojej skardze, że wyżej cytowany podręcznik do katechezy (!!!) to nic innego, jak obleczony w pozorny dydaktyzm i przestrogi, instruktaż i zaproszenie dzieci do wzajemnej masturbacji i zachowań pedofilskich. Trudno się z nią nie zgodzić.

Tym bardziej, że dziś już wiemy, iż bp. Roger Vangheluwe, ordynariusz Brugii i jednocześnie zwierzchnik obydwu uczelni, z których „profesorowie” stworzyli ów „katechizm”, okazał się być homoseksualistą i pedofilem.

Kyrie eleison!

Napisał Dextimus dnia 11.7.10

Za: Kronika Novus Ordo | http://breviarium.blogspot.com/2010/07/powiew-zgnilizny-z-belgii.html | Powiew (zgnilizny) z Belgii

Skip to content