Bukowski o deportowanych szpiegach: Przeżyją w Rosji koszmar

Aktualizacja: 2010-07-11 10:22 am

Gdy rosyjscy szpiedzy wrócą do Moskwy po wymianie Rosji z Ameryką, przeżyją koszmar – mówi Wladimir Bukowski.

Bukowski, 67-letni dysydent rosyjski, w roku 1976  sam został deportowany z ZSRR na Zachód w ramach wymiany za sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chile Luisa Corvalana. Wcześniej spędził 12 lat w rosyjskich więzieniach, obozach pracy i restrykcyjnych szpitalach psychiatrycznych.

– Dla rosyjskich szpiegów powrót do Moskwy będzie koszmarem – mówi Bukowski w wywiadzie dla “Daily Telegraph”. Niektórzy z nich spędzili w Ameryce 15 lat swego życia i będzie im się bardzo trudno zmienić, zauważa Bukowski. – Przejdą z życia w prawdziwej wolności do życia pod stałą kontrolą przez rosyjskie tajne służby. Każdy ruch będzie bardzo uważnie obserwowany – dodaje.

Zdaniem Bukowskiego, będzie to najtrudniejsze dla dzieci tych osób. Ich życie jako amerykańskich nastolatków przemieni się w piekło w Rosji.
– Przypuszczam, że osoby te przejdą na niewielką emeryturę i zostaną wysłane w odległe miejsca, by tam wieść dalej życie. Mają zaszyć się gdzieś i milczeć. Nie wydaje mi się, by któraś z tych osób miała ochotę mówić cokolwiek o swojej pracy w KGB a obecnie w FSB. Nie ma żartów z tymi ludźmi. Zabijają na lewo i na prawo – mówi rosyjski dysydent.

mem/ „Daily Telegraph”

Za: niezalezna.pl -- [Org. tytuł: « BUKOWSKI O DEPORTOWANYCH SZPIEGACH»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24168 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]