Włodzimierz Olewnik przedstawił szokujące informacje

Aktualizacja: 2010-07-10 10:00 pm

Włodzimierz Olewnik podzielił się z komisją śledczą “szokującymi” informacjami, które ma od niedawna, najprawdopodobniej dotyczącymi nieprawidłowości w śledztwie.

Ojciec Krzysztofa Olewnika prawie trzy godziny na zamkniętym posiedzeniu sejmowej komisji śledczej przedstawiał informacje, które – jeśli są prawdziwe – to byłyby “szokujące”, jak sam stwierdził na spotkaniu z dziennikarzami Podkreślił, że ma zaufanie do komisji i liczy, że uda się jej wyjaśnić prawdę o porwaniu i zabójstwie jego syna i wskazać winnych. Dodawał jednak, że “już kilka razy miał takie nadzieje, a potem sprawy się rozmywały”.

Przypomniał, że Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku prowadzi szeroko zakrojone śledztwo, które “nie wiadomo, kiedy i czym się skończy”. Uważa, że gdyby nie komisja śledcza sprawa już dawno byłaby umorzona.

Jest wiele zastrzeżeń i wątpliwości w sprawie Olewnika, m.in. wobec akcji policji, mającej zabezpieczać operację przekazania bandytom przez rodzinę okupu za uwolnienie Krzysztofa. Jak ujawniono kilka miesięcy temu – funkcjonariusze dopiero po kilkudziesięciu godzinach dotarli na miejsce, gdzie siostra Krzysztofa, na polecenie porywaczy, wyrzuciła z jadącego samochodu torbę z pieniędzmi. Po odnalezieniu w Radomiu akt operacyjnych dokumentujących tę akcję Włodzimierz Olewnik mówił, że “ktoś je przed nim schował”.

Jak podają źródła w komisji, “szokujące” informacje Włodzimierza Olewnika dotyczą nieprawidłowości w śledztwie prowadzonego przez prokuraturę w Olsztynie. Dotyczą m.in. sekcji zwłok po odnalezieniu ciała Krzysztofa. Wszystkie informacje jednak wymagają weryfikacji i potwierdzenia.

Przesłuchanie Włodzimierza Olewnika było jednym z ostatnich zaplanowanych przed wakacjami. Po nim przed komisją mają jeszcze stanąć prokuratorzy oraz policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, którzy badali nieprawidłowości działania policjantów w sprawie Olewnika.

Krzysztof Olewnik został porwany jesienią 2001 r., a zamordowany po dwóch latach od dnia uwięzienia.

(interia.pl/AJa)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24129 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]