USA: Sprofanowano kościół w Delaware

Aktualizacja: 2008-08-13 11:38 pm

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Georgetown w stanie Delaware został zbezczeszczony przez dotychczas nieustalonych sprawców. W miniony weekend, prawdodpodobnie w piątek wieczorem lub sobotę rano, wandale włamali się do kościoła, wyrwali ze ściany Tabernakulum, otworzyli je, po czym rozrzucili konsekrowane Hostie po podłodze. Skradziono kielichy, monstrancję, otworzono skarbonki na datki dla ubogich i potrzeby kościoła, porozbijano podstawki pod świece. Rozbite Tabernakulum znaleziono około 30 metrów poza kościołem. Policja ocenia motywy jako czysto rabunkowe.

Kościół został zamknięty z uwagi na wymaganą przez prawo kościelne ponowną jego konsekrecję w przypadku profanacji Najświętszego Sakramentu lub wnętrza kościoła. Generalny wikary diecezji Wilmington, Monsignor Joseph Rebman powiedział, że sprawujący posługę w kościele św. Michala Archanioła ksiądz Daniel J. McCloskey, dokona w najbliższych dniach rekonsekrecji kościoła podczas specjalnej liturgii. W piątek, 15 sierpnia br., po Mszy św. odprawianej w kościele św. Polikarpa, ma odbyć się nabożeństwo z modlitwą przebłagalną za dokonane akty profanacji.

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2387 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]