Massachusetts: Antykatolicki akt wandalizmu – zniszczono ponad 100 nagrobków

Aktualizacja: 2010-07-6 10:41 pm

Na cmentarzu St. Mary Cemetery w miejscowości Lynn (stan Massachusetts) nieznani sprawcy poprzewracali i zniszczyli ponad 100 nagrobków. Policja prowadzi śledztwo celem ustalenia sprawców i motywów tego aktu, którego dokonano prawdopodobnie w niedzielę, 4 lipca w nocy. Archidiecezja Bostonu poinformowała, że współpracuje z policją, a rzecznik wyraził nadzieję , że “ktokolwiek dokonał aktu profanacji nagrobków, będzie pociągnięty do odpowiedzialności”.

Znamienne, że informacja o tym akcie wandalizmu skierowanym przeciwko symbolom chrześcijaństwa i katolickiemu cmentarzowi, podana została jedynie w lokalnej prasie i bardzo zdawkowo przywołana w sieci AP. Nie ulega wątpliwości, że gdybyśmy mieli do czynienia z proporcjonalnie podobnym aktem wandalizmu na cmentarzu żydowskim, takowym “aktem antysemityzmu” zajęłaby się cała prasa światowa umieszczając informację na pierwszych miejscach swoich serwisów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie ItemLive.com
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23854 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]