Aktualizacja strony została wstrzymana

Gowin: PO już nie ma alibi

Na rok pełnię władzy w Polsce przejmuje jeden obóz polityczny. PO albo pokaże, że umie sprawnie rządzić, albo w wyborach parlamentarnych otrzyma od wyborców czerwoną kartkę – mówi portalowi Fronda.pl Jarosław Gowin.


Wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół. Ogromnym zadaniem prezydenta będzie próba scalenia polskiego społeczeństwa. Dobrze się więc stało, że zwycięzcą wyborów został Bronisław Komorowski.

Wyniki wyborów oznaczają również, że na rok pełnię władzy w Polsce przejmuje jeden obóz polityczny. To sprawi, że nie będzie już żadnego alibi dla Platformy Obywatelskiej. Albo przez rok pokaże, że umie sprawnie rządzić, albo w wyborach parlamentarnych otrzyma od wyborców czerwoną kartkę.

Nie mają racji ci, którzy mówią, że Bronisław Komorowski będzie malowanym prezydentem. Zdaje mi się, że marszałek Sejmu zrobił wiele, żeby pokazać swoją niezależność. Komorowski wywodzi się jednak z samego rdzenia Platformy Obywatelskiej, więc nie przewiduję raczej ostrych konfliktów między nim a rządem Donalda Tuska.

Największym wygranym tych wyborów jest Jarosław Kaczyński. Pokazał z jednej strony, że jest niekwestionowanym liderem Prawa i Sprawiedliwości. Z drugiej strony odbudował zdolność koalicyjną swojej partii. To oznacza, że w polskiej polityce znów wszystko jest możliwe, a zbliżające się wybory samorządowe nie mają faworyta.

Jarosław Gowin

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/gowin_po_juz_nie_ma_alibi | Gowin: PO już nie ma alibi

Skip to content