Gowin: PO już nie ma alibi

Aktualizacja: 2010-07-4 10:25 pm

Na rok pełnię władzy w Polsce przejmuje jeden obóz polityczny. PO albo pokaże, że umie sprawnie rządzić, albo w wyborach parlamentarnych otrzyma od wyborców czerwoną kartkę – mówi portalowi Fronda.pl Jarosław Gowin.


Wybory pokazały, że Polska jest podzielona na pół. Ogromnym zadaniem prezydenta będzie próba scalenia polskiego społeczeństwa. Dobrze się więc stało, że zwycięzcą wyborów został Bronisław Komorowski.

Wyniki wyborów oznaczają również, że na rok pełnię władzy w Polsce przejmuje jeden obóz polityczny. To sprawi, że nie będzie już żadnego alibi dla Platformy Obywatelskiej. Albo przez rok pokaże, że umie sprawnie rządzić, albo w wyborach parlamentarnych otrzyma od wyborców czerwoną kartkę.

Nie mają racji ci, którzy mówią, że Bronisław Komorowski będzie malowanym prezydentem. Zdaje mi się, że marszałek Sejmu zrobił wiele, żeby pokazać swoją niezależność. Komorowski wywodzi się jednak z samego rdzenia Platformy Obywatelskiej, więc nie przewiduję raczej ostrych konfliktów między nim a rządem Donalda Tuska.

Największym wygranym tych wyborów jest Jarosław Kaczyński. Pokazał z jednej strony, że jest niekwestionowanym liderem Prawa i Sprawiedliwości. Z drugiej strony odbudował zdolność koalicyjną swojej partii. To oznacza, że w polskiej polityce znów wszystko jest możliwe, a zbliżające się wybory samorządowe nie mają faworyta.

Jarosław Gowin

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Gowin: PO już nie ma alibi»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23721 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]