Aktualizacja strony została wstrzymana

Ziemkiewicz: Zwycięstwo kandydata PO to niedobra wiadomość dla Polski

Zwycięstwo Bronisława Komorowskiego to niedobra wiadomość dla Polski – wyniki wyborów komentuje dla Fronda.pl Rafał Ziemkiewicz.

Stało się to, czego najbardziej się obawiałem. Po tych wynikach i najprawdopodobniej pewnym zwycięstwie kandydata PO mamy monopol jednej partii – stwierdza Rafał Ziemkiewicz. – Dla Polski jest to wiadomość niedobra. Dwa ostatnie miesiące pokazały, że Platforma nie ma żadnych sentymentów i najpewniej w najbliższym czasie będzie chciała „dopiąć” różne istotne dla siebie rzeczy, takie jak np. przeforsowanie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Nadchodzi zatem czas „brania łupów”.

Komentując wyniki, które podały sondażownie (przypomnijmy: wg TNS OBOP Bronisław Komorowski otrzymał 53,1 proc. głosów, Jarosław Kaczyński – 46,9 proc.; wg SMG/KRC odpowiednio: 51,09 proc. Komorowski, 48,01 proc. Kaczyński) Ziemkiewicz jest zdania, że po ostatniej skandalicznej wpadce tym razem sondażownie były zmuszone się przyłożyć, a zatem i wyniki są najpewniej bardziej wiarygodne.

Na pytanie, co przegrane wybory mogą z kolei oznaczać dla Jarosława Kaczyńskiego i PiS, Rafał Ziemkiewicz uważa, że sam wynik dla prezesa PiS jest dobry i może być on z niego zadowolony. – Okazało się, że nie ma innej liczącej się opozycji poza Prawem i Sprawiedliwością. Jarosław Kaczyński może liczyć na „wariant węgierski” – że w najbliższych miesiącach Platforma się „zużyje”, gdyż sytuacja gospodarcza Polski będzie się pogarszać. To z kolei otworzy dla PiS szansę zwycięstwa w przyszłych wyborach parlamentarnych.

RoJa

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/ziemkiewicz_dla_fronda_pl_zwyciestwo_kandydata_po_to_niedobra_wi