H.Clinton nie złoży kwiatów na grobie ś.p. L.M.Kaczyńskich – Polski MSZ “odradził” jej tego gestu

Aktualizacja: 2010-06-30 2:09 pm

Na wyraźną prośbę polskiego MSZ amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton miała zrezygnować z planów złożenia kwiatów na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich – ustaliło radio RMF FM.

Amerykanom zależało na oddaniu hołdu prezydenckiej parze, tym bardziej że prezydent Barack Obama nie dotarł na pogrzeb Lecha i Marii Kaczyńskich. Propozycja złożenia kwiatów w krypcie na Wawelu wpłynęła do polskiego MSZ, ale zasugerowano stronie amerykańskiej, że taki charakter wizyty Hillary Clinton na dzień przed wyborami może być w Polsce odebrany jako “poparcie dla jednego z kandydatów” – informuje RMF FM. Dlatego amerykańska polityk nie odwiedzi krypty na Wawelu, składając kwiaty tylko przed Krzyżem Katyńskim.

Amerykańska sekretarz stanu przyleci do Krakowa dopiero w sobotę, a nie – jak wcześniej zakładano – w piątek. Spotka się z Bronisławem Komorowskim, co oczywiście nie będzie miało charakteru “poparcia jednego z kandydatów”.

MSZ zaprzecza, jakoby amerykańska sekretarz stanu chciała złożyć kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

(wg, RMF FM)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23551 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]