Watykan: nowy nuncjusz apostolski w Polsce

Aktualizacja: 2010-06-30 12:28 pm

Benedykt XVI mianował dziś nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce. Został nim włoski arcybiskup Celestino Migliore, który dotychczas pracował w Nowym Jorku jako stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Abp Migliore ma 58 lat i jest zawodowym dyplomatą watykańskim. W służbie tej pracuje już od 30 lat. Jest absolwentem Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego, na którym uzyskał doktorat prawa kanonicznego. Ukończył też Papieską Akademię Kościelną. Służbę dyplomatyczną rozpoczął od pracy w nuncjaturze w Angoli, a następnie w Stanach Zjednoczonych i w Egipcie. W latach 1989-92 był na placówce w Warszawie, nowo otwartej po przywróceniu pełnych relacji dyplomatycznych Rzeczpospolitej Polskiej ze Stolicą Apostolską. Obecna nominacja na nuncjusza jest zatem powrotem do naszego kraju.

se/ rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23539 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]