Nowojorska parafia prowadzona przez Jezuitów będzie szła w Paradzie Gejów. Sprzeciw biskupa nie pomaga

Prowadzona przez Jezuitów parafia św. Franciszka Ksawerego w Nowym Jorku weźmie udział w gejowskiej paradzie, mającej przejść ulicami miasta w niedzielę, 27 czerwca br.

Na oficjalnej stronie internetowej parafii, w prominentnie wyszczególnionym dziale „Grupa katolickich lesbijek” (Catholic Lesbians Group) czytamy, że „Kościół sw. Franciszka Ksawerego jest jedynym rzymsko-katolickim kościołem w Nowym Jorku – i możliwe, że jednym z zaledwie kilku na świecie – który bierze udział w Pride March. […] Zapraszamy wszystkich, tak jak to czynił Jezus. Zwracamy się zatem do Ciebie abyś przemyślał możliwość wzięcia udziału w marszu, razem z grupą LGBT [lesbijek i homoseksualistów], i reprezentował kościół, który naprawdę żyje Ewangelią”.

Jezuici

Parafia prowdzona jest przez o. Joe Costantino, SJ oraz o. Petera Fink, SJ. Zakon Jezuitów znany jest ostatnio z nadreprezentacyjnej liczby księży odrzucających Naukę Kościoła. Parafia prowadzi i propaguje np. „katolickie koła medytacji Zen”, tzw. rekolekcje, będące pogańskimi kursami, czy też właśnie grupę lesbijek oraz gejów.

Jezuici, kiedyś najbardziej dzielny i wierny zakon głoszący po krańce ziemii czystą Ewangelię, stał się korupcjogenną instytucją zagrażającą zdrowemu funcjonowaniu Kościoła katolickiego.

Arcybiskup Nowego Jorku Timothy Dolan wystosował list do proboszcza parafii, o.Costantino wyrażając swoją dezaprobatę i życzenie aby uczestnicy nie szli w Paradzie pod banerem parafialnym. Jak dotąd nie nadeszła żadna odpowiedź, na stronach internetowych parafii dalej umieszczone jest wezwanie do uczestniczenia w Marszu, a w parafii rozdawane są ulotki z programem.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: PewSitter | http://pewsitter.com/view_news_id_35081.php | St. Francis Xavier Church | http://www.sfxavier.org/social/catholiclesbians/index.php

Skip to content