Pod presją Tel Awiwu Moskwa zamknęła arabską stronę internetową

Aktualizacja: 2008-07-31 4:54 pm

W wyniku osobistej interwencji izraelskich parlametarzystów, Moskwa zamknęła stronę internetową islamskiej organizacji Hamas, nadającej z serwera położonego na terenie Rosji.

Moskwa ugięła się pod presją rosyjskojęzycznych członków Knessetu, którzy tak bardzo dbają o deklarowaną wolność słowa, że wybrali się w celu zamknięcia strony internetowej ze specjalną podróżą do Rosji. Na początku lata br. szef grupy emisariuszy izraelskich, Robert Ilatov spotkał się z Aleksanderem Torshinem, przewodniczącym wyższej izby Parlamentu, Rady Federacji Rosyjskiej i członkiem Rosyjskiej Rady do Walki z Terroryzmem, na ręce którego złożył oficjalny wniosek o zamknięcie strony internetowej operującej przez firmę Data Force. Wniosek złożony przez członka Knessetu Roberta Ilatova – który “ma duże znajomości również z innymi wysokiej rangi osobistościami w Rosji” – został natychmiast rozpatrzony i po zaledwie po trzech dniach strona została zablokowana.

Prowadzona w języku arabskim strona internetowa Hamasu przedstawiała, jak twierdzi strona izraelska: “pro-terrorystyczny punkt widzenia”. Na miejscu zlikwidowanej strony internetowej pojawiła się informacja, że strona jest “tymczasowo zamknięta, ponieważ Syjoniści rozzłościli się”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2329 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]