Aktualizacja strony została wstrzymana

List zwolennika Bronisława Komorowskiego do Ciemnogrodzian

Jasnogród, 22 czerwca 2010 roku,

1. Piszę do Was ten list z dzielnicy Wilanów, najbogatszej i najdroższej dzielnicy Warszawy (złośliwi mówią o nas – Warszawka, w odróżnieniu odprawdziwej starej Warszawy), gdzie kandydat PO Bronisław Komorowski uzyskał najwyższe w kraju poparcie – 73 procent ważnie oddanych głosów.

Piszę ten list do was, mieszkańców wsi Godziszów na Lubelszczyźnie, gdzie Bronisław Komorowski uzyskał najniższe poparcie – 3 procent, podczas gdy kandydat PiS Jarosław Kaczyński dostał poparcie najwyższe w Polsce – 84 procent głosów ważnie oddanych.

2. Piszę ten list od nas, z naszego – nie waham się użyć tego określenia – Jasnogrodu, do was, do waszego Ciemnogrodu, żeby wam powiedzieć, że was nie rozumiem. Dlaczego wy głosujecie na Jarosława, zamiast głosować na naszego ulubionego Bronisława?

3. Rozejrzyjcie się wokół siebie,obywatele ciemnogrodzcy – przecież Polska tak bardzo się zmieniła!

Na przykład my – mieszkamy na pięknym osiedlu, a bezpieczeństwa naszych rodzin i naszych domostw strzeże renomowana firma ochroniarska.

Pracujemy w świetnych firmach, instytucjach finansowych, bankach, pełnimy ważne stanowiska w administracji państwowej, nikomu z nas nie brakuje pracy ani chleba!

Jeździmy eleganckimi samochodami, a na wczasy wyjeżdżamy na Karaiby albo Seszele.

Dlaczego wy tam w Godziszowie i innym podobnym Ciemnogrodzie nie potraficie tego docenić i uszanować?


4. Głosujecie na Kaczyńskiego, bo nie chcecie prywatyzacji służby zdrowia….

O bezrozumny Ciemnogrodzie! My od dawna korzystamy tylko i wyłącznie z prywatnej służby zdrowia i zapewniam was, że jest ona o niebo lepsza od państwowej. Mamy osobne sale, z telewizją satelitarną,z internetem, mamy dostęp do najlepszych specjalistów i zabiegów,nie mamy żadnych problemów z zakupem leków.

A wy tam w Ciemnogrodzie popieracie tego nieodpowiedzialnego Kaczyńskiego, który opowiada głupstwa, że służba zdrowia powinna być publiczna. Nie wierzcie w to! Prywatna, prywatna i jeszcze raz prywatna! Płacisz, wymagasz i masz!

5. Podobnie edukacja. Dlaczego popieracie Kaczyńskiego, który broni publicznej oświaty,a my mamy naprawdę dobre doświadczenia z edukacją prywatną. Nasze dzieci od dawna chodzą tylko i wyłącznie do prywatnych szkół i zapewniam was, że poziom w nich jest bardzo wysoki, nie to co w waszej ciemnogrodzkiej podstawówce czy gimnazjum.

6. Ubzduraliście sobie w głowach to rolnictwo…. nic, tylko rolnictwo i rolnictwo, że niby Kaczyński go broni. Ale po co broni? Po co komu rolnictwo, szanowni Ciemnogrodzianie? Na rolników trzeba tylko płacić, tu dopłaty, tam KRUS-y, a przecież oni nie są już do niczego potrzebni. Źywność można sprowadzić z Brazylii albo z Chin, może nawet tańszą, bo genetycznie zmodyfikowaną. Nasze pola uprawne powinno się zamienić na pola golfowe. Niektórzy z moich przyjaciół mają takie pola golfowe, na przykład Rycho ma takie pola i Miro też ma i zapewniam was, że dochód z nich jest znacznie wyższy niż z waszych kartofli i żyta, a nawet za przeproszeniem – nie bierzcie tego wprost do siebie – z buraków.

7. Przykro mi, ale muszę wam wprost powiedzieć, drodzy Ciemnogrodzianie z Godziszowa i tysięcy podobnych miejscowości. Jesteście zacofani, jesteście nienowocześni. Jesteście nieeuropejscy i nieświatowi. Wstyd mi za was.

Musicie się zmienić!

8. Nie słuchajcie Radia Maryja, ani Telewizji Trwam, lecz oglądajcie „Szkło kontaktowe”, tam jest prawda , tam luz i wysublimowany dowcip. Tam są mądrzy redaktorzy i telefonują do nich sami mądrzy słuchacze.

Nie czytajcie „Naszego Dziennika” lecz Gazetę Wyborczą, która otworzy na świat wasze zasklepione umysły, która was unowocześni.

No i nie glosujcie drugi raz na Kaczyńskiego, który w czasie swoich dwuletnich rządów aresztował siedem milionów ludzi i założył podsłuchy u dalszych czterdziestu dwóch milionów obywateli.

Nie głosujcie na Kaczyńskiego, lecz na naszego Bronisława, który jest nowoczesny, światowy, zna języki dla niego obce (choć ich nie używa i wypowiada się patriotycznie wyłącznie po polsku), ma głęboką wiedzę na każdy temat, o Unii Europejskiej, o ONZ, o metodach wydobycia gazu i w ogóle o wszystkim. Poza tym ma żonę i pięcioro dzieci i ogólnie błyszczy kindersztubą, w szczególności wobec kobiet, zwłaszcza duńskich.

9. Nie głosujcie na Kaczyńskiego, który hołubi tylko kota, podczas gdy nasz Bronisław lubi wszystkie zwierzęta – sarny, jelenie, dziki, zające, lisy, a nawet rosyjskie niedźwiedzie. Uwielbia oglądać te zwierzęta przez lunetę optyczną swojego sztucera.

10. Zrobiliście błąd w I turze, ale wybaczam. Jesteście bowiem prymitywni, niewykształceni, niedouczeni, no w dodatku ze wsi.

Możecie jeszcze ten błąd naprawić, przemyślcie to, choć wiem, że to dla was trudne, bo jako dotychczasowi wyborcy Kaczyńskiego nie macie przecież nawet połowy tej inteligencji, jaką mamy my, błyskotliwi wyborcy Komorowskiego.

W każdy razie rzucam hasło, a wy je łapcie – Ciemnogród wybiera Komorowskiego!

PS. Ale co ja wam tłumaczę… stare porzekadło mówi przecież, że głodny sytego nie zrozumie!

Za: Blog Janusza Wojciechowskiego | http://januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1231&Itemid=42

Skip to content