Rosjanie szpiegują na potęgę

Aktualizacja: 2010-06-23 11:43 am

Wywiad rosyjski nasilił swoje działania w Czechach. Wynika to z dorocznego raportu czeskiej Informacyjnej Agencji Bezpieczeństwa.

Raport głosi, że wywiad rosyjski skoncentrował swoje zainteresowania przede wszystkim na czeskich ośrodkach naukowo-technicznych, instytucjach gospodarczych i energetyce atomowej. Ponadto stara się przeniknąć do czeskich elit politycznych oraz zdobywać nowe kontakty wśród naukowców i studentów szkół wyższych. Rosyjscy wywiadowcy interesują się też najnowocześniejszymi technologiami.

Z raportu Informacyjnej Służby Bezpieczeństwa wynika, że wywiad rosyjski coraz częściej stara się wykorzystywać Rosjan, którzy osiedlają się w Czechach i prowadzą liczne interesy. W raporcie podkreśla się też, że wśród około 200 dyplomatów pracujących w ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Pradze i w konsulacie w Karlovych Varach blisko dwie trzecie stanowią agenci lub osoby ściśle z nimi współpracujące.

rr, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23248 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]