Brooklyn: Masowe aresztowania “rosyjskich biznesmenów” wyłudzających pieniądze od firm ubezpieczeniowych

Aktualizacja: 2010-06-15 8:15 pm

Agenci Federalnego Biura Śledczego FBI dokonali dzisiaj wczesnym rankiem akcji masowych aresztowań osób podejrzanych o prowadzenie zorganizowanej działalności przestępczej polegającej na wyłudzaniu pieniędzy w ramach prowadzenia firm oferujących sprzęt medyczny.

Podczas przeszukania 12 firm – wszystkich ulokowanych na nowojorskim Brooklynie – aresztowano 17 osób, którym postawiono zarzuty o wyłudzenie co najmniej 3 milionów dolarów od instytucji ubezpieczeniowych. Wśród przeszukiwanych biur znalazły się m.in. następujące firmy:

  • Kristar, Inc., 2081 E. 8th St, Brooklyn
  • Promed Supply Co., Inc., 1330 Coney Island Ave, Brooklyn
  • Dorsi Medical Supply Inc., 20 Avenue T, Brooklyn
  • DB Supply Inc., 2113 W. 7th St, Brooklyn

Zatrzymane osoby są w wieku od 27-57 lat i wszystkie noszą rosyjsko-żydowsk0 brzmiące nazwiska.

Pomimo tego, że działająca w Stanach Zjednoczonych tzw. mafia rosyjska przerasta swoim zasięgiem i skalą operacji osławione mafia włoskie, nie powstał na ich temat żaden film i nie jest przywoływana jako symbol świata przestępczego. Wynika to po części z niezaprzeczalnego faktu, iż założycielami i przywódcami tzw. rosyjskiej mafii są głównie rosyjscy, izraelscy bądź urodzeni w Stanach Zjednoczonych Żydzi. Tzw. rosyjska mafia, a w rzeczywistości mafia żydowska jest obecnie najbardziej niebezpieczną organizacją świata przestępczego, poważnie zespolonego ze światem biznesowo-finansowo-politycznym.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie US Attorney's Office | NYPost
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22936 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]