Brooklyn: Masowe aresztowania „rosyjskich biznesmenów” wyłudzających pieniądze od firm ubezpieczeniowych

Agenci Federalnego Biura Śledczego FBI dokonali dzisiaj wczesnym rankiem akcji masowych aresztowań osób podejrzanych o prowadzenie zorganizowanej działalności przestępczej polegającej na wyłudzaniu pieniędzy w ramach prowadzenia firm oferujących sprzęt medyczny.

Podczas przeszukania 12 firm – wszystkich ulokowanych na nowojorskim Brooklynie – aresztowano 17 osób, którym postawiono zarzuty o wyłudzenie co najmniej 3 milionów dolarów od instytucji ubezpieczeniowych. Wśród przeszukiwanych biur znalazły się m.in. następujące firmy:

  • Kristar, Inc., 2081 E. 8th St, Brooklyn
  • Promed Supply Co., Inc., 1330 Coney Island Ave, Brooklyn
  • Dorsi Medical Supply Inc., 20 Avenue T, Brooklyn
  • DB Supply Inc., 2113 W. 7th St, Brooklyn

Zatrzymane osoby są w wieku od 27-57 lat i wszystkie noszą rosyjsko-żydowsk0 brzmiące nazwiska.

Pomimo tego, że działająca w Stanach Zjednoczonych tzw. mafia rosyjska przerasta swoim zasięgiem i skalą operacji osławione mafia włoskie, nie powstał na ich temat żaden film i nie jest przywoływana jako symbol świata przestępczego. Wynika to po części z niezaprzeczalnego faktu, iż założycielami i przywódcami tzw. rosyjskiej mafii są głównie rosyjscy, izraelscy bądź urodzeni w Stanach Zjednoczonych Żydzi. Tzw. rosyjska mafia, a w rzeczywistości mafia żydowska jest obecnie najbardziej niebezpieczną organizacją świata przestępczego, poważnie zespolonego ze światem biznesowo-finansowo-politycznym.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: US Attorney's Office | http://www.justice.gov/usao/nye/pr/2010/2010jun15.html | NYPost | http://www.nypost.com/f/print/news/local/brooklyn/officials_bust_klyn_money_laundering_mQ9ncEWzH40UbYWSt2GelO

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content