Rosjanie zignorowali polskie pisma

Aktualizacja: 2010-06-8 9:17 am

Rosjanie nie reagowali  na polskie pisma przed katastrofą smoleńską z prośbami o nawigatora i dane lotniska.

Rosja nie udzieliła odpowiedzi na oficjalne pismo 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego z prośbą o aktualizacje danych lotniska w Smoleńsku – ustaliło RMF FM. Strona rosyjska nie przydzieliła też nawigatora naprowadzania, który miał odpowiadać za rozmowy z wieżą kontroli lotów.

Polscy piloci wykonywali loty zarówno z premierem Tuskiem – 7 kwietnia – jak i z prezydentem Kaczyńskim – 10 kwietnia – na podstawie informacji z 2009 roku. Piloci specpułku prosili wcześniej o najnowsze dane lotniska. Pytali o dane dotyczące częstotliwości komunikacji z wieżą, schematy podejść do lądowania i odejścia na drugi krąg, a także szczegółowe mapy lotniska.
Dowództwo 36. pułku wystąpiło z pismem 18 marca razem z wnioskiem o wymagane zgody na przelot i lądowanie.

Z Rosji przyszła tylko sucha zgoda na przelot i lądowanie. Wówczas w Polsce zapadła decyzja o rezygnacji z nawigatora. Ponowiono za to prośbę o aktualne dane lotniska. Bezskutecznie.

mem/RMF24.pl

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22701 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]