Stolica Apostolska: Zakończyć blokadę Strefy Gazy

O natychmiastowe zakończenie blokady Strefy Gazy zaapelował przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przy ONZ abp Silvano Tomasi. Zdaniem hierarchy konieczne jest także przejrzyste śledztwo w sprawie tego, co wydarzyło się z flotyllą wolności.

Arcybiskup podkreślił, że przemoc nie może dać konstruktywnych skutków. – Przemoc tego ataku musi zostać potępiona – podkreślał arcybiskup, zastrzegając jednocześnie, że Izrael ma nie tylko prawo do istnienia, ale również do obrony. – Bezpieczeństwo powinno być jednak zapewniane w zgodzie z zasadami prawa międzynarodowego –  dodał abp Tomasi.

Zdaniem hierarchy wydarzenia związane z atakiem na flotyllę wolności pokazują, że polityka blokady Strefy Gazy nie sprawdza się i że Palestyńczykom musi być przyznane fundamentalne prawo do pożywienia, wody, środków medycznych i edukacji. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej zaapelował także do społeczności międzynarodowej, by ta pomogła znaleźć długoterminowe rozwiązania, które zagwarantują Palestyńczykom prawo do własnego państwa, a Izraelczykom prawo do bezpieczeństwa.

TPT/Zenit.org

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/stolica_apostolska_zakonczyc_blokade_strefy_gazy

Skip to content