B. doradca Putina: Chcieliście poznać prawdę? To po co oddaliście śledztwo Rosjanom!

Aktualizacja: 2010-06-5 7:12 pm

Andriej Iłłarionow, były doradca Władimira Putina, w wywiadzie dla tabloidu Super Express powiedział, że polski rząd popełnił błąd zgadzając się na to, aby Rosjanie prowadzili śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu.

“Międzypaństwowa Komisja Lotnicza (MAK) najwięcej swojej uwagi skupia na domniemanej winie załogi. Forsują wręcz tę tezę. Warto może w tym miejscu zauważyć, że MAK – wbrew swojej nazwie głoszącej wielonarodowość – w rzeczywistości reprezentuje oficjalną stronę rosyjską.” – mówi rosyjski doradca.

Iłłarionow dodaje, że na przekazanej Polsce kopii stenogramu jest wiele niezrozumiałych wypowiedzi. Uważa on, że kierowanie całej winy na stronę polska i pomijanie wszelkich wątków dotyczących hipotezy o możliwym błędzie wieży na lotnisku, jest niesprawiedliwe. “Sugerowanie winy jednej ze stron budzi uzasadniony sprzeciw. Oskarżanie pilotów przy jednoczesnym pomijaniu hipotezy o błędzie wieży jest po prostu niesprawiedliwe.” – powiedział Iłłarionow.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Super Express | Andriej Iłłarionow: Chcieliście prawdy? To po co oddaliście śledztwo Rosjanom!
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22580 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]