Warszawa: 6 czerwca beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki

Aktualizacja: 2010-06-4 10:47 pm

W niedzielę 6 czerwca na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się beatyfikacja ks. Jerzego Popiełuszki. Spodziewanych jest 200 tys. pielgrzymów z całego kraju, niemal 2 tys. księży, 100 biskupów z Polski i zagranicy. Mszy św. będzie przewodniczył legat papieski, abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych, który wygłosi również homilię.

Pierwsza niedziela czerwca to także Dzień Dziękczynienia, podczas którego uroczystości odbywają się przed budowaną Świątynią Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich. W sobotę, 5 czerwca, będzie miało miejsce spotkanie młodych przy Świątyni Opatrzności Bożej.

Msza św. beatyfikacyjna rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.00 na pl. Piłsudskiego. W Eucharystii uczestniczyć będzie niemal 100 biskupów z Polski i zagranicy oraz 1,5 tys. księży. Mszy św. przewodniczyć będzie legat papieski, abp Angelo Amato, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych i on wygłosi homilię. Po polsku tekst czytać będzie bp Stanisław Budzik, sekretarz generalny KEP.

Po Mszy św. procesja z relikwiami ks. Jerzego przejdzie z pl. Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej. Na placu przed świątynią ustawione zostaną telebimy, za pośrednictwem których zgromadzeni tam wierni będą mogli śledzić Mszę św. beatyfikacyjną. O godz. 18.30 procesja z relikwiami dotrze do świątyni i zostanie wprowadzona do Panteonu Wielkich Polaków.

13 czerwca w kościele św. Stanisława Kostki w południe sprawowana będzie Msza św. Dziękczynna za beatyfikację. Wtedy również do kościoła, przy którym znajduje się grób ks. Jerzego, zostaną wprowadzone relikwie błogosławionego ks. Popiełuszki.

Źródło: KAI

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22550 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]