Aktualizacja strony została wstrzymana

Turcja: Katolicki biskup brutalnie zamordowany na progu domu

Ciało zaatakowanego nożem biskupa Luigiego Padovese odnaleziono przed domem w Iskenderun, na południu Turcji. Pełniącego funkcję wikariusza apostolskiego w Anatolii duchownego zamordowano na dzień przed spotkaniem z papieżem Benedyktem XVI.

Tę tragiczną wiadomość podała w czwartek agencja AP. Z informacji jakie otrzymała od policji wynika, że katolicki duchowny został zamordowany przez kierowcę, który przez ostatnie cztery dni był jego szoferem. Policja ujęła sprawcę i powiadomiła, że jest „niezrównoważony psychicznie”.

63-letni bp Padovese miał w piątek polecieć na Cypr, gdzie jutro rozpocznie pielgrzymkę papież Benedykt XVI. Miał spotkać się z Ojcem Świętym i innymi biskupami przed zaplanowanym na październik synodem biskupów Bliskiego Wschodu.

Watykan jest wstrząśnięty wiadomością. Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi powiedział, że wiadomość wprawiła Watykan w „ogromny ból, konsternację, oszołomienie i osłupienie”. Dodał, że ta śmierć po raz kolejny pokazuje, w jak trudnych warunkach żyją katolicy w tym regionie.

AJ/BBC.co.uk

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/turcja_katolicki_biskup_brutalnie_zamordowany_na_progu_domu