Turcja: Katolicki biskup brutalnie zamordowany na progu domu

Aktualizacja: 2010-06-3 2:25 pm

Ciało zaatakowanego nożem biskupa Luigiego Padovese odnaleziono przed domem w Iskenderun, na południu Turcji. Pełniącego funkcję wikariusza apostolskiego w Anatolii duchownego zamordowano na dzień przed spotkaniem z papieżem Benedyktem XVI.

Tę tragiczną wiadomość podała w czwartek agencja AP. Z informacji jakie otrzymała od policji wynika, że katolicki duchowny został zamordowany przez kierowcę, który przez ostatnie cztery dni był jego szoferem. Policja ujęła sprawcę i powiadomiła, że jest „niezrównoważony psychicznie”.

63-letni bp Padovese miał w piątek polecieć na Cypr, gdzie jutro rozpocznie pielgrzymkę papież Benedykt XVI. Miał spotkać się z Ojcem Świętym i innymi biskupami przed zaplanowanym na październik synodem biskupów Bliskiego Wschodu.

Watykan jest wstrząśnięty wiadomością. Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi powiedział, że wiadomość wprawiła Watykan w „ogromny ból, konsternację, oszołomienie i osłupienie”. Dodał, że ta śmierć po raz kolejny pokazuje, w jak trudnych warunkach żyją katolicy w tym regionie.

AJ/BBC.co.uk

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22488 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]