Prawica RP zawiadamia Prokuraturę

Aktualizacja: 2010-05-28 7:28 pm

W piątek 28 maja br. Pełnomocnik Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie Piotr Strzembosz złożył w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez grupę osób podczas manifestacji pierwszomajowej na Placu De Gaulle’a w Warszawie. Osoby te prezentowały publicznie symbole totalitaryzmu komunistycznego, m.in. sierp i młot, podobizny Lenina, Stalina, Trockiego, Che Guevary. Działania te mają znamiona przestępstwa z art. 256 KK, w związku z Art. 13 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

21 maja Wiceprezes Prawicy Rzeczypospolitej Marian Piłka przesłał na ręce Prezesa TVP S.A. Romualda Orła protest przeciw emisji w dniu 18 maja w przedpołudniowym programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP2 rozmowy na temat produkcji amatorskich filmów pornograficznych. Forma i treść tej rozmowy naruszyła wszelkie dopuszczalne normy przyzwoitości. Prowadzący zaś nie widzieli nic niestosownego w poruszaniu takiej tematyki na antenie telewizji publicznej. Prawica Rzeczypospolitej domaga się wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy oraz odwołania z funkcji winnych odpowiedzialnych za ten skandaliczny program.

Za: Prawica RP -- [Org. tytuł: « Reakcje Prawicy»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22222 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]