Waszyngton: Kradną z samochodów… benzynę

Aktualizacja: 2008-07-7 1:30 pm

Wraz ze wzrostem cen benzyny, mieszkańcy stolicy USA padają ofiarą nowej fali przestępstw: kradzieży benzyny prosto z baków samochodowych. Policja apeluje o zawiadamianie o wszystkich tego typu przypadkach, gdyż sądzi się, że większość tego typu kradzieży traktowana jest pobłażliwie i policja nie jest powiadamiana. Wraz z kradzieżą benzyny wzrosła też sprzedaż zamykanych na kluczyk zakrętek do wlewu paliwa. Średnia cena benzyny wynosi w Waszyngtonie ponad 4 dolary za galon i ponad 5 dolarów za paliwo do silników Diesla.

W powiecie Prince William w stanie Virginia, policja zatrzymała 23-letniego Phillipa Harrisa, który używając specjalnego elektronicznego urządzenia, włączał w nocy pompy paliwowe na stacji benzynowej i i przez kilka miesięcy zdołał w ten sposób ukraść paliwo o wartości ponad 50 tysięcy dolarów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2216 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]