Ojciec nieślubnego dziecka zwolniony z pracy w katolickiej szkole

Aktualizacja: 2006-04-7 12:00 am

Nauczyciel ze szkoły parafialnej i trener drużyny futbolowej, został w zeszłym tygodniu zwolniony z pracy po tym, jak przyznał się do spłodzenia dziecka poza związkiem małżeńskim. 27-letni Robb McCoy został zwolniony z pozycji nauczyciela szkoły Sacred Heart Parish w North Attleboro (stan Massachussets) po tym jak ujawnił on swe ojcostwo. Proboszcz parafii, ks. David Costa, opiera swą decyzję na funkcjonującym w diecezji prawie zabraniającym nauczycielom wchodzenia w związki pozamałżeńskie.

Ojciec oraz matka 2-miesięcznej córki Jaelyn rozważają zawarcie związku małżeńskiego.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=218 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]