Owoce ekumenizmu: “Biskupka” protestancka na konferencji w katedrze katolickiej nazwała pigułkę anykoncepcyjną “darem Boga”

Aktualizacja: 2010-05-14 5:20 pm

Margot Käßmann, była “biskupka” protestancka, podczas 2. Ekumenicznego Spotkania Kościołów, które odbyło się w katolickiej katedrze w Monachium, nazwała pigułkę antykoncepcyjną “darem Boga”.

Käßmann wezwała do zaprzestania demonizowania antykoncepcji. “Postrzegamy ją [pigułkę anykoncepcyjną] jako dar Boga. […] Jeśli ktoś zamierza tak ułożyć sobie życie, aby nie mieć dzieci, nasze kościoły nie powinny pomniejszać znaczenia tej decyzji.” – powiedziała “biskupka” z Hanoveru i szefowa Zrzeszenia Kościołów Protestanckich w Niemczech (EKD), sama matka czworga dzieci.

Sam fakt organizowania spotkania ekumenicznego, które miało miejsce w katedrze arcybiskupstwa Monachium,  w czwartek wieczorem, czyli w święto Wniebowstąpienia Pańskiego oraz zbiegającej się w tym dniu rocznicy objawień fatimskich, stanowi dobitny przykład załamania się katolickiego nauczania w wyniku dewiacji posoborowych i powszechnej apostazji biskupów katolickich.

Przedsoborowi papieże, chroniąc katolicki Lud Boży przed złym przykładem i bezbożnym nauczaniem, surowo potępiali wszelkie wspólne publiczne spotkania katolickich teologów i wiernych z heretykami, schizmatykami i przedstawicielami innych religii.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Die Welt Online
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21629 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]