Szkocja: Zakaz wysyłania karteczek z okazji Dnia Ojca

Aktualizacja: 2008-06-26 2:58 pm

Po cichutku, bez większego rozgłosu wprowadzono w szkołach szkockich wewnętrzne przepisy zabraniające uczniom na zajęciach lekcyjnych własnoręcznego wykonywania i później wysyłania karteczek z okazji Dnia Ojca. Politycznie poprawne przepisy wprowadzono z uwagi na “wrażliwość zwiększającej się grupy samotnych rodziców oraz domostw z partnerami tej samej płci”. – pisze brytyjski dziennik The Telegraph.

Sprawa wyszła na jaw, gdy ojcowie zauważyli, iż nie dostali zwyczajowo wysyłanych przez dzieci karteczek i ręcznie robionych prezentów. Grupy broniące praw rodziny określiły przepisy jako absurdalne i marginalizujące ojców, lecz władze szkolne odpowiedziały, iż “nauczyciele muszą reagować na zmiany w stylu rodzinnego życia”.

Zakaz wysyłania kartek z okazji Dnia Ojca został wprowadzony w szkołach w Glasgow, Edyburgu, East Renfrewshire, Dumfries, Galloway i Clackmannshire.

ZOB. RÓWNIEŻ

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2149 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]