Hucpa: Zalegająca z płatnościami koszerna fabryka zaskarżyła miasto

Aktualizacja: 2010-05-9 10:18 am

W stylu charakterystycznym dla wielu organizatorów podejrzanych przedsięwzięć – czyli obronę przez atak – właściciele firmy Tuborburg LLC z miejsowości Ogdensburg w stanie Nowy Jork, bracia Menachem i Scheuer Bistritzky, zaskarżyli władze miejskie o “niesprawiedliwe warunki pobierania opłat za wodę i ścieki oraz za nie dostarczenie dokumentacji potrzebnej do sfinalizowania umowy o kupnie własności.”

Fabryka braci Bistritzkich produkuje koszerne przetwory mleczne i funkcjonuje pod tą własnością od dwóch lat, kiedy to poprzedni żydowscy właściciele – firma Ahava Food Corp. z siedzibą w Kalifornii – nie uiszczając opłat za wodę i za dzierżawę (którą zalegali na sumę 700 tysięcy dolarów), decyzją sądu utracili własność. Nowi właściciele wydają się cierpieć na podobną nieudolność płacenia za pobieraną wodę i przestrzeganie umowy, zalegając już miastu na sumę ponad 160 tysięcy dolarów.

Warunki umowy miasta z nowymi właścicielami były proste: fabryka zgodziła się na zapłacenie 125 tysięcy dolarów pierwszej wpłaty, 13 rat miesięcznych po 12 tysięcy dolarów i końcową wpłatę w wysokości 900 tysięcy dolarów. Niestety, nowy właściciel po raz kolejny nie wpłacił na czas kolejnej raty – powiedział Arthur J. Sciorra z urzędu miejskiego, co stanowi podstawę do przejęcia fabryki przez władze.

Firma po otrzymaniu ostrzeżenia o możliwości przejęcia i zbliżającej się dacie wpłacenia ostatniej tzw. balonowej raty, przystąpiła do akcji. Najpierw stwierdziła, że władze nie dostarczyły wymagających dokumentów koniecznych do sfinalizowania umowy o kupnie, co jednak nie ma nic do rzeczy z kolejnymi zaniedbaniami wpłat miesięcznych, a potem prawnicy firmy doszli do wniosku, że najlepiej jest po prostu zaskarżyć władze miejskie, co też skwapliwie uczyniono.  Wniesiono zatem do sądu pozew przeciwko miastu Ogdensburg o odszkodowanie w wysokości 11 milionów dolarów.

W ten sprytny sposób, nie płacąc rat, nie dotrzymując umów, można – przy przychylności sądów i elekwencji prawników – stać się właścicielem i na dodatek otrzymać “odszkodowanie” dziesięciokrotnie przekraczające wartość fabryki. Cała nadzieja w niezależności sądów i nieprzekupności sędziów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie WaterTownDailyTimes
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21433 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]