Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwedzkie zrzeszenie chirurgów podjęło decyzję o zaprzestaniu brutalnych operacji obrzezania noworodków

Chirurdzy należący do lekarskiego zrzeszenia regionu Vastra Gotland w Szwecji odmówili przeprowadzania zabiegów obrzezania dzieci, tłumacząc to koniecznością skupienia się na ważniejszych obowiązkach medycznych – informuje dziennik Goteborgs-Posten. Lekarze są zmuszeni do przeprowadzania rocznie około 300 zabiegów obrzezania dzieci żydowskich i muzułmańskich, jednak jak stwierdza John Westfel, lekarz specjalista chirurgii dziecięcej: „Musimy zmniejszyć priorytet w odniesieniu do chirurgicznych zabiegów obrzeznia, gdyż musimy pomagać chorym dzieciom. I oczywiście nie możemy przeprowadzać tych operacji bez poświęcania swojego czasu.”

Szef regionalnego komitetu służby zdrowia, Lars-Goran Moberg stwierdził, że „Zrzeszenie lekarzy powiedziało 'Nie’ tym operacjom, a my musimy uszanować decyzję lekarzy.”

Na całym świecie środowiska lekarskie, w mniejszym lub większym stopniu próbują sprzeciwiać się brutalnym zabiegom na noworodkach. Niestety, np. w Stanach Zjednoczonych obrzezanie przeprowadzane jest rutynowo i bardzo często przed porodem, świadomy i znający sytuację rodzic musi wyraźnie zaznaczyć, że nie wyraża zgody na przeprowadzenie tej operacji. W roku 2006 wskaźnik przeprowadzania obrzezania wynosił średnio 56% we wszystkich stanach USA i w ciągu 7 lat spadł on o pięć procent po protestach rodziców, którzy niczego nieświadomi otrzymywali ze szpitala obrzezanego już noworodka. Ten wysoki wskaźnik staje się jeszcze bardziej zauważalny, gdy weźmie się pod uwagę poszczególne stany. Na przykład w stanach Indiana, Wisconsin, Ohio, Kentucky, Michigan, West Virginia, South Carolina, wskaźnik ten wynosi ponad 80 procent, co oznacza, że tylko dwóch na 10 noworodków nie jest okaleczanych. Pod wpływem nacisków lobby żydowskiego, szpitale w Stanach Zjednoczonych nie zostały zobowiązane do prowadzenia ewidencji w zakresie przeprowadzania operacji obrzezania.

Środowisko lekarskie i inne tzw. czynniki decydenckie zajmują oficjalnie neutralną pozycję w sprawie obrzezania, co nie oznacza, że lekarze nie dostrzegają problemu, również i czysto zdrowotnego. Ta cisza oznacza wręcz coś przeciwnego – oznacza, że głosy sprzeciwu nie są dopuszczane do szerszego forum. Podobne wykluczenie z debaty publicznej dotyczy i innych zdrowotnych aspektów, np. poszerzenia świadomości o niebezpieczeństwie propagowania i przyzwolenia społecznego na homoseksualizm, którego zachowanie przyczynia się do dramatycznego szerzenia się chorób wenerycznych, zboczeń psychicznych oraz, co pokazują ostatnie statystyki Centrum Zapobiegania Chorób (CDC)  – zarażenia wirusem HIV, które jest aż 44 razy wyższe niż u osób heteroseksualnych [zob. AIDS chorobą pederastów].

Przeciwko decyzjom lekarzy odmawiającym dokonywania operacji obrzezania niemowląt, występują organizacje żydowskie. W związku z podaną informacją o odmowie lekarzy szwedzkich, komentarze internautów na żydowskich stronach internetowych określają Szwecję  mianem „kraju rasistowskiego”, a nawet mówią o „konieczności bojkotu tego kraju”.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: UPI | http://www.upi.com/Health_News/2010/04/29/Swedish-doctors-wont-do-circumcisions/UPI-37811272577150/

Skip to content