Aktualizacja strony została wstrzymana

Antypapieska obsesja amerykańskiego prawnika

Amerykański prawnik, który przesłał gazecie „The New York Times” dokumenty próbujące łączyć skandal seksualny w Kościele z obecnym papieżem, ma obsesję na punkcie zaciągnięcia Ojca Świętego Benedykta XVI przed sąd w USA.

Ostatnio w gazecie „The Washington Post” ukazał się artykuł, który szczegółowo opisał karierę Jeffa Andersona. Anderson zaczynał jako prawnik ubogiej ludności, który jednak zbił fortunę prowadząc sprawy dot. molestowania seksualnego przez kapłanów w USA. Anderson, jak opisuje autor artykułu Peter Slevin, ma manię na punkcie spraw o nadużycia seksualne wśród księży. Zawsze gdy zajmuje się tego typu sprawami sypia zaledwie po 4 godziny na dobę.

Jak sam zapowiedział, nie będzie usatysfakcjonowany dopóki nie pozwie głowę suwerennego państwa Watykan przed amerykański sąd federalny. Przechwala się, że jest coraz bliżej osiągnięcia celu.

Anderson przesłał gazecie „The New York Times” materiały, które rzekomo pokazują, że kard. Ratzinger kierujący Kongregacją Nauki Wiary nie zrobił nic, by usunąć ze stanowiska ks. Lawrrence’a Murphy’ego odpowiedzialnego za przypadki molestowania chłopców głuchoniemych pomiędzy latami 50. a 70. w USA, chociaż znane były liczne dowody na to. Jak się jednak okazuje, Murphy pozbawiony został stanowiska i skierowano przeciwko niemu akt oskarżenia, ale w międzyczasie umarł.

Obecnie Anderson prowadzi równocześnie kilka spraw o molestowanie seksualne. W 2002 r. z tego tytułu zarobił ponad 60 mln dol. Jak mówi: – Papież jest tylko facetem. Jest mężczyzną, który zajmuje stanowisko i jest odpowiedzialny za swoje działania.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Za: PiotrSkarga.pl | http://www.piotrskarga.pl/ps,5150,2,0,1,I,informacje.html