Podejrzani o dokonanie przestępstw menadżerowie z Ery, zwolnieni za kaucją wpłaconą przez właściciela Polsatu

Aktualizacja: 2010-04-26 12:38 pm

Członkowie zarządu Polskiej Telefonii Cyfrowej, zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę operatora sieci Era, wyszli z aresztu za kaucją, wpłaconą przez właściciela Polsatu Zygmunta Solorza – Źaka – pisze “Puls Biznesu”.

Według gazety, jeden z dwóch zatrzymanych Tomasz H. był zaufanym człowiekiem Solorza, a przed wejściem do Ery kierował zależną od giełdowego Elektrimu spółką Elektrim Megadex. Zygmunt Solorz – Źak jest przewodniczącym rady nadzorczej Elektrimu. “Puls Biznesu” pisze, że zatrzymani, Tomasz H. i Klaus T. mieli doprowadzić spółkę Era do strat dużo większych niż 3 miliony złotych, o których mówiła prokuratura. Właściciel Polsatu wpłacił za aresztowanych kaucję w wysokości 500 tysięcy złotych.

Dziennik informuje ponadto, że podejrzany o popełnienie przestępstwa jest także Aleksander M., do niedawna wiceprzewodniczący rady nadzorczej PTC, były prezes telewizji Polsat. Pod koniec marca został on zawieszony w prawach członka rady, co miało być środkiem zapobiegawczym w postępowaniu. Z uzasadnienia do postanowienia prokuratora cytowanego przez dziennik wynika, że Aleksander M. w latach 2003 – 2004, kiedy zajmował sie sprawami gospodarczymi Telewizji Polsat, miał używać do rozliczeń podatkowych nierzetelnych faktur.

kg,Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Za: Polskie Radio -- [Org. tytuł: « Właściciel Polsatu wpłacił kaucję za menedżerów Ery»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20941 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]