Uroki multi-kulti nadchodzą do Polski: Zatrzymano bandę kilkudziesięciu cudzoziemców uzbrojonych w pałki, broń palną

Aktualizacja: 2010-04-22 8:22 am

58 mężczyzn, w większości obywateli Czeczenii, przewieźli wczoraj wieczorem stołeczni policjanci do komendy rejonowej na Woli, po tym, jak zaniepokojeni mieszkańcy zaalarmowali Policję. Podczas kontroli znaleziono przy nich nielegalną broń, niebezpieczne narzędzia oraz telefony komórkowe pochodzące z przestępstwa. Czterech cudzoziemców usłyszy zarzuty. 27-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni, dwóch kolejnych za paserstwo telefonów komórkowych, a jeden za posiadanie kastetu.

Około 18.00 policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców ulicy Górczewskiej. Z relacji zgłaszających wynikało, że grupa kilkudziesięciu mężczyzn zgromadziła się przed jednym z miejscowych barów, wszyscy zachowywali się głośno, awanturowali się i krzyczeli. Zauważono też, że mają w rękach pałki teleskopowe, drewniane, noże i kastet. Mieszkańcy podejrzewali, że mogą mieć również broń. Wszystko wskazywało na to, że może dojść do bójki miedzy cudzoziemcami. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne załogi.

Kilka minut później pod wskazanym adresem było już kilkanaście radiowozów, karetka pogotowia. Na miejsce wezwano również przewodnika z psem tropiącym do wyszukiwania narkotyków. Łącznie zatrzymano do wyjaśnienia 58 mężczyzn, w większości obywateli Czeczenii. Podczas kontroli mężczyzn zabezpieczono nielegalną broń „TT”, 2 pałki teleskopowe, 10 scyzoryków składanych, 2 noże i dwa telefony komórkowe (jeden pochodzący z kradzieży na Ochocie, drugi z rozboju na Pradze Północ).

Przez całą noc policjanci z Woli wykonywali czynności z udziałem dowiezionych do komendy cudzoziemców. Rozpytano ich w obecności tłumacza. Po sprawdzeniu okazało się, że wszyscy przebywają w Polsce legalnie. 27-letni obywatel Czeczenii usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni palnej. Dodatkowo dwóch z zatrzymanych odpowie za paserstwo telefonów komórkowych, a jeszcze jeden za posiadanie kastetu. Pozostali zostali zwolnieni.

(źródło: KSP)

Za: Policja.pl -- [Org. tytuł: « Kilkudziesięciu cudzoziemców przewiezionych do komendy»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20748 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]