Przewodnicząca biskupiego biura ochrony dzieci, żąda “skarcenia biskupa”

Aktualizacja: 2006-04-2 12:00 am

Patricia O’Donnell Ewers, przewodnicząca Biura Ochrony Dzieci i Młodzieży Office of Child and Youth Protection (OCYP), działającego przy Konferencji Biskupów Amerykańskich zwróciła się do amerykańskich biskupów o “mocne bratnie skarcenie” jednego z biskupów, który odmówił wcielenia w życie w swojej diecezji programów monitorujących przypadki nadużyć seksualnych.

Chodzi o jednego z najbardziej konserwatywnych biskupów, bp. Fabiana Bruskewitza z diecezji Lincoln w stanie Nebraska, który od początku zaistnienia programu znanego jako Dallas Charter, czyli od pamiętnego spotkania biskupów w Dallas w 2002 roku, twierdził, że program ten nie jest rzetelny i nie ma na celu przeciwdziałanie i uzdrowienie sytuacji w Kościele, lecz – tak jak twierdzą również inni krytycy programu – jest programem zręcznego usprawiedliwienia biskupów, czyli jest medialnym instrumentem wybielenia osób odpowiedzialnych.

W bezprecedensowej i szybkiej odpowiedzi, bp Bruskewitz napisał, że “W Diecezji Lincoln nie ma czego poprawiać, ponieważ Diecezja Lincoln zawsze przestrzegała wszystkich przepisów prawnych, praw kościelnych i praw władzy świeckiej.” Natychmiast dodał też, że “Jest znanym faktem to, że członkowie National Review Board są gorliwymi proponentami aborcji częściowej, innych aborcji, klonowania i innych błędów moralnych. Jest całkiem zrozumiałe dlaczego tacy ludzie jak Patricia O’Donnell Ewers nie lubią Diecezji Lincoln, która wypełnia moralne nauczanie Kościoła katolickiego.” Bp Bruskewitz konkluduje wypowiedź: “Diecezja Lincoln nie widzi potrzeby istnienia organizacji z p. Ewers”.

Diecezja Lincoln należy do diecezji, w których zanotowano najniższy wskaźnik przypadków nadużyć seksualnych.

LM

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów autorskich
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=207 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]