Aktualizacja strony została wstrzymana

Spotkanie młodzieży w Lednicy: Maski spalimy na ołtarzu w czasie mszy

Program tegorocznego zlotu miłośników wymyślnych dziwactw, adaptowanych do religii chrześcijańskiej, jest bardzo dopracowany. Nowość, ekstrawagancja, pretensjonalność i dobra zabawa to idee przewodnie spotkania w Lednicy, mające jak co roku przyciągnąć rzesze młodzieży, której zbrzydła wszelka normalność, dobry smak i katolicka pobożność.

W tym roku fetyszami, uprzyjemniającymi całonocną rozrywkę w plenerze będą: maski, chustki lub kawałki prześcieradła, rzemyki i sznureczki, smycze do telefonu i same telefony, które posłużą jako światełka we wspólnej orkiestrze świateł.

Maski będą potrzebne uczestnikom spotkania podczas „Nabożeństwa Prawdziwego Oblicza”. Program zabawy głosi, że „Maska będzie symbolizowała nasze oddalenie od Chrystusa, a jej zdjęcie – stanięcie w prawdzie przed Nim – naszym pierwszym Przyjacielem.” Maski po zdjęciu z twarzy zostaną zebrane i spalone podczas Mszy Świętej na ołtarzu.

Po spaleniu masek, bawiący się będą mogli nasmarować swoje wdzięczne twarze specjalnym kremem, który dostarczy zaprzyjaźniona firma. Następnie, tak wysmolone facjaty zostaną odciśnięte w na białych chustach lub kawałkach prześcieradła. Po czym prawdziwe oblicza młodzieży zostaną zabrane przez wielki balon do samego… NIEBA! Spektaklowi wtórował będzie, jak zwykle, improwizowany zespół zapaleńców walących ustawicznie w bębny.

Trzeba przyznać, że zabawa będzie czadowa. Trudno o wymyślenie bardziej oryginalnych rozrywek. Mamy nadzieję, że to przyciągnie młodzież. Tym bardziej, że w tym roku bazą Lednickiego Spotkania będzie odpowiednio spreparowany fragment z Ewangelii św. Jana z rozdziału 15: „Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni Pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi”. Tak więc dobry kumpel Jezus też będzie z Wami!

Kronika Novus Ordo | Napisał Wiedhold dnia 2.6.08

ZOB. RÓWNIEŻ:

Skip to content