Wałęsa oskarża zmarłego Prezydenta

Aktualizacja: 2010-04-20 1:32 pm

Były prezydent napisał na swoim blogu, że podtrzymuje wszystko, co mówił o Lechu Kaczyńskim i jego bracie.

Zaraz po katastrofie prezydenckiego samolotu Lech Wałęsa oświadczył, że wybacza wszystko braciom Kaczyńskim. Jednak godzinę po uroczystościach pogrzebowych dokonał wpisu w swoim blogu: „Wszystko, co powiedziałem kiedykolwiek o Panach Kaczyńskich, pozostaje w mocy, niczego nie cofam”. Wałęsa dodał, że nie wycofuje się z tego, co mówił o Lechu i Jarosławie Kaczyńskich, także z tego, że nazwał Lecha Kaczyńskiego “durniem”

Oto pełna treść dwóch wpisów Lecha Wałęsy z wczoraj i przedwczoraj (zachowujemy oczywiście niepowtarzalną pisownię oryginalną):

Dlaczego a Dlatego

Dlatego bo  politykierstwo w kiepskim wykonaniu Panów Kaczyńskich tak się zaczęło i tak się zakończyło .

Nie patriotyzm , nie mądrość , nie odpowiedzialność tu leżała u podstaw i do końca .

Mówię o tym tylko dlatego byśmy wreszcie mądrzy byli ,na skale mądrości i odpowiedzialności budowali .

Nienawiść , błędne nieodpowiedzialne decyzje , walka nawet świętościami nie dała i nigdy nie może dać pozytywnych efektów .

Porozmawiajmy spokojnie , bez emocji , patriotycznie wyciągając uczciwe prawdziwe wnioski , by ta ofiara nie poszła na marne , by klęski wyprowadzać w zwycięstwa ,by straty zamieniać na możliwe zyski , w trym moralne patriotyczne i wychowawcze .


Niczego nie cofam

Wszystko co powiedziałem kiedykolwiek o Panach Kaczynskich pozostaje w mocy , niczego nie cofam , ani nie zmieniam . Zawsze tylko odpowiadałem na ataki , zaczepki ,czy pomówienia .Nigdy nie mówiłem nieprawdy czy do czego nie byłem przekonany .


(mem/blog Lecha Wałęsy”Rzeczpospolita”)

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20643 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]