Prezydent Łotwy spotkał się w Waszyngtonie z przywódcami żydowskiej loży masońskiej Bnai Brith

Prezydent Łotwy Valdis Zatlers, podczas wizyty w USA spotkał się z prezydentem Georgem W. Bushem, wiceprezydentem Dickem Cheney, sekretarzem stanu Condelezza Rice oraz Sekretarzem Obrony, Robertem Gates, a w dniu 1 maja spotkał się z przedstawicielami żydowskiej loży masońskiej B’nai B’rith: prezydentem loży Moishe Smith oraz wiceprezydentem, Danielem Mariaschin.

Zaprzysiężony w lipcu zeszłego roku nowy prezydent Łotwy dyskutował z przedstawicielami loży B’nai B’rith zagadnienia dotyczące „poszerzenia NATO, europejskiej polityki wobec Bliskiego Wschodu oraz restytucję mienia żydowskiego w Łotwie”. Loża żydowska, która posiada, działający od połowy lat 1990-tych, swój oddział w Rydze podkreśla, że będzie dalej „promowała edukację na temat Holokaustu oraz prace nad restytycją mienia [żydowskiego] w Łotwie”.

Daniel Marianschin, wiceprezydent loży B’nai B’rith otrzymał w zeszłym roku najwyższe odznaczenie cywilne Łotwy – Order Trzech Gwiazd, za „zabiegi w zakresie restytucji mienia żydowskiego na Łotwie oraz za działalność edukacyjną”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content