USA: 50 lat więzienia za zabicie dziecka nienarodzonego

Aktualizacja: 2010-04-13 9:43 am

W ubiegły piątek sędzia Sądu Najwyższego w Kalifornii Greta Curtis Fall skazała 32-letniego mężczyznę na 50 lat pozbawienia wolności za zabicie dziecka poczętego. Sprawca przeszył brzuch ciężarnej partnerki długim nożem rzeźnickim.

31 grudnia 2006 r. Danny Ray Poplin Jr. zaatakował Vanessę Roberts, sądząc, że ojcem jej sześciomiesięcznego dziecka jest inny mężczyzna. Badania genetyczne potwierdziły, że było to jego dziecko. Poplin natychmiast został aresztowany i osadzony w więzieniu. Już wcześniej był notowany dwukrotnie za znęcanie się nad swoją partnerką.

Kalifornia jest jednym z ponad dwudziestu stanów w USA, które za zabójstwo dziecka poczętego przewidują surowe kary. Stało się tak po wydarzeniu z 1970 r., kiedy prokuratorzy nie byli w stanie postawić zarzutów pewnemu mężczyźnie za zabójstwo ośmiomiesięcznego dziecka poczętego. Oburzenie publiczne sprawiło, że zmieniono prawo, które umożliwia karanie osób winnych uszkodzenia ciała lub zabicia dziecka poczętego.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20365 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]