Biskup Babini: Wrogowie katolicyzmu – masoni i Żydzi odpowiedzialni są za atak na Kościół

„Wydaje mi się, że już pora powiedzieć: dość” – miał powiedzieć emerytowany biskup diecezji Grosseto, bp. Giacomo Babini, odpowiadając na wysuwane pod adresem Kościoła zarzuty i żądania kolejnych publicznych przeprosin za przypadki molestowania dokonywane przez księży-pedofilów. Wypowiedź biskupa Babini opublikował rzymski portal Pontifex.

Odnosząc się do problemu pedofilii i nadużyć seksualnych, 81-letni biskup Babini powiedział, że: „Pedofilia jest rzeczą okropną […] ale zdaję sobie sprawę, że w innych denominacjach występuje ona w większych proporcjach niż w Kościele katolickim.” Biskup wyjaśnia również kto tak naprawdę zorganizował tę nagonkę na Kościół, a jego zdaniem są nimi „Wrogowie katolicyzmu –  masoni i Żydzi.”

„Syjoniści nienawidzą Kościoła i atakują w sposób wyrafinowany. [Żydzi] są naturalnymi wrogami Kościoła.  Cokolwiek by nie mówić, Żydzi są, historycznie rzecz biorąc,  bogobójcami.  (…) Pismo Święte mówi o tym wyraźnie.” – powiedział bp. Babini.

Biskup Babini wyjaśnia również kontekst historyczny wydarzeń określanych mianem Holokaustu: „Prawda jest taka, że kryminalna nienawiść Nazistów wyzwolona została jako odpowiedź na nadużycia i ekonomiczne nieprawidłowości dokonywane przez Żydów gnębiących niemiecką ekonomię. (…) Niemcy były zmęczone nękaniem przez tych, którzy praktykowali lichwiarski system procentowy.”

Biskup nazwał siły, określane często mianem Przemysłu Holokaustu, jako funkcjonujące „na zasadach klubu”.

Rzecznik Konferencji Biskupów Włoskich zaprzeczył jakoby biskup Babini wypowiedział słowa opublikowane na stronie Pontifex, lecz wydawnictwo stanęło w swojej obronie i raz jeszcze potwierdziło wypowiedź, nazywając oficjalne zaprzeczenie jako „zwyczajną reakcję [niektórych] ludzi Kościoła.” Wydawnictwo Pontifex przypomniało również Konferencji Biskupów, że biskup Babini wypowiedział się wcześniej w podobny sposób, nigdy nie odcinając się od wypowiedzianych, nieprzychylnych dla Żydów słów.

Wypowiedź biskupa Babini spotkała się z powszechą krytyką mediów żydowskich.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Ponitfex | http://www.pontifex.roma.it/index.php/interviste/religiosi/3973-massoni-ed-ebrei-contro-il-papa-sbagliato-chiedere-perdono-di-che-cosa-gli-ebrei-da-sempre-nemici-della-chiesa-e-deicidi-omosessuali-misericordia-ma-gli-animali-sono-piu-ordinati-di-loro-caso-claps-sconsacrata-la-chiesa | The Guardian | http://www.guardian.co.uk/world/2010/apr/11/catholic-bishop-blames-jews

Skip to content