Castelgandolfo: film o Piusie XII dla Papieża

Aktualizacja: 2010-04-9 12:33 pm

Benedykt XVI wciąż przebywa w swej letniej rezydencji w Castelgandolfo. W dzisiejszym programie papieskiej działalności przewidziano obejrzenie filmu „Sotto il cielo di Roma”, czyli „Pod niebem Rzymu”. Jest to dwuodcinkowy miniserial zrealizowany dla włoskiej telewizji publicznej RAI. Motywem fabuły są dzieje niemieckiej okupacji Wiecznego Miasta w czasie drugiej wojny światowej oraz próby ratowania Żydów zagrożonych zagładą. Jednym z bohaterów filmu jest Pius XII, grany przez amerykańskiego aktora Jamesa Cromwella. Obraz – jak zapewniają jego producenci z Lux Vide – został zrealizowany w oparciu o dokumenty historyczne i ma być głosem w dyskusji wokół postaci Papieża Pacellego oraz sprawy jego beatyfikacji.

tc/rv

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20194 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]