Rejestruje się kolejna żydowska grupa, z zamiarem “uzyskania dotacji państwowych i kompensacji za skonfiskowane dobra”

Aktualizacja: 2008-04-18 1:37 pm

Grupa “Reformowanych Żydów” operujących w Polsce, planuje złożyć oficjalny wniosek o rejestrację, co ma się odbyć “zaraz po świętach Paschy [Passover]” – informuje izraelska agencja JTA.

Rejestracja żydowskiej organizacji “Beit Polska”, skupiającej liberalnych Żydów, “umożliwi uzyskiwanie dotacji państwowych […] Oznaczać może również, iż nowo utworzona Beit Polska będzie beneficjentem powolnie toczącego się procesu kompensacji za skonfiskowane przez Polskę w czasie komunizmu dobra materialne.” – dodaje agencja JTA.

Społeczność żydowska w Polsce jest obecnie zdominowana przez organizację Union of Jewish Religious Communities in Poland, natomiast Beit Polska jest tworem warszawskiej grupy Żydów reformowanych – Beit Warszawa, zarejestrowanej w sądzie polskim jako związek wyznaniowy w 2002 roku. Rabinem na Polskę grupy Żydów reformowanych (postępowych), działających z ramienia Światowej Unii Judaizmu Postępowego (World Union for Progressive Judaism), jest od 2006 roku rabin Burt E. Schuman.

Rabin Schuman, pochodzący z Pennsylvanii, jest rzecznikiem “wyświęcania” gejów i lesbijek na rabinów reformowanych, popiera ruch homoseksualny, był jednym z sygnatariuszy listu popierającego gejowski festiwal World Pride 2006 w Jerozolimie.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

 

 

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2002 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]