Aktualizacja strony została wstrzymana

Rejestruje się kolejna żydowska grupa, z zamiarem „uzyskania dotacji państwowych i kompensacji za skonfiskowane dobra”

Grupa „Reformowanych Żydów” operujących w Polsce, planuje złożyć oficjalny wniosek o rejestrację, co ma się odbyć „zaraz po świętach Paschy [Passover]” – informuje izraelska agencja JTA.

Rejestracja żydowskiej organizacji „Beit Polska”, skupiającej liberalnych Żydów, „umożliwi uzyskiwanie dotacji państwowych […] Oznaczać może również, iż nowo utworzona Beit Polska będzie beneficjentem powolnie toczącego się procesu kompensacji za skonfiskowane przez Polskę w czasie komunizmu dobra materialne.” – dodaje agencja JTA.

Społeczność żydowska w Polsce jest obecnie zdominowana przez organizację Union of Jewish Religious Communities in Poland, natomiast Beit Polska jest tworem warszawskiej grupy Żydów reformowanych – Beit Warszawa, zarejestrowanej w sądzie polskim jako związek wyznaniowy w 2002 roku. Rabinem na Polskę grupy Żydów reformowanych (postępowych), działających z ramienia Światowej Unii Judaizmu Postępowego (World Union for Progressive Judaism), jest od 2006 roku rabin Burt E. Schuman.

Rabin Schuman, pochodzący z Pennsylvanii, jest rzecznikiem „wyświęcania” gejów i lesbijek na rabinów reformowanych, popiera ruch homoseksualny, był jednym z sygnatariuszy listu popierającego gejowski festiwal World Pride 2006 w Jerozolimie.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

oraz

 

 

.