Kolejny koncert w kaplicy św. Barbary

Nasi Czytelnicy donoszą o kolejnym koncercie w katowickiej kaplicy św. Barbary przy centrum Handlowym Silesia City Center. Tym razem był to – jak czytamy na stronie internetowej kaplicy – Koncert promujący nowy singiel „Nieludzki świat” zespołu Przylądek Dobrej Nadziei. Jestem prostym człowiekiem i według mojego prostego rozumowania „promocję” płyty robi się po to, aby sprzedać więcej egzemplarzy. Czyli czysta komercha. Aż zastanawiające, że administrator strony, ks. Kos się z tym wcale nie kryje.

Niestety, organizatorzy imprezy, jak i ks. Szymon Kos z miejscowej parafii śś. Jana i Pawła Męczenników, najwyraźniej nie przyswoili sobie treści dekretu VA 1-6064/95 Metropolity Górnośląskiego, Abpa Damiana Zimonia poświęconego organizowaniu koncertów w kościołach archidiecezji katowickiej, w którym czytamy:

(…)
8. Muzycy i śpiewacy nie powinni występować w prezbiterium. Najwyższym szacunkiem należy otaczać ołtarz, ambonę i miejsce przewodniczenia celebransa
(…)

Jak widać, w kaplicy św. Barbary przepis ów został ponownie złamany z premedytacją. Na zdjęciach widzimy, że wykonawcy grasują sobie w najlepsze w prezbiterium, obok ołtarza stoi bęben z kablem, a na ołtarzu spokojnie leży sobie jakaś aparatura elektroniczna, ambonka została odsunięta pod ścianę, aby szarpidruty miały więcej miejsca, kaplicę wypełniono psychodelicznym oświetleniem i dymem z wytwornicy… Oczywiście wieczna lampka koło tabernakulum pali się, czyli to wszystko w Obecności Pana.

Czy dla wyznawców Kościoła posoborowego pozostało jeszcze cokolwiek świętego, poza – rzecz oczywista – patronem, czyli św. Spokojem?

Arcybiskupie Damianie, jak długo jeszcze pod Waszym bokiem będą nagminnie łamane prawa kościelne i zwykła, ludzka przyzwoitość?
Kopie zdjęć wykonanych przez ks. Kosa zamieszczamy jedynie w celach dokumentacyjnych – na wypadek, gdyby galeria „nagle” „wyparowała” ze strony kaplicy.

Napisał Dextimus dnia 31.3.10

Za: Kronika Novus Ordo | http://breviarium.blogspot.com/2010/03/kolejny-koncert-w-kaplicy-sw-barbary.html

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Skip to content