“Elektrycznym pastuchem” w ciężarną kobietę. To legalne w USA

Aktualizacja: 2010-03-29 12:39 pm

To nic, że mogli zabić. Amerykański sąd apelacyjny zdecydował, że drogówka ma prawo używać paralizatora wobec ciężarnej kobiety.

Policja z Seattle zatrzymała Malaikę Brooks, gdy odwoziła syna do szkoły. Jechała jednak zbyt szybko (32 km/h w okolicy szkoły). Zamiast wlepić jej mandat i puścić wolno, postanowili aresztować kobietę. Gdy ta nie chciała wysiąść z samochodu, potraktowali ją paralizatorem.

Problem w tym, że kobieta była w siódmym miesiącu ciąży, a akcja policjantów mogła wywołać przedwczesny poród i stanowić śmiertelne zagrożenie dla dziecka. To jednak nie stanowiło przekonywującego argumentu dla sędziów Okręgowego Sądu Apelacyjnego, którzy uznali, że ciężarna mogła uruchomić samochód i zbiec z miejsca przestępstwa.

sks/Foxnews.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19839 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]