Czy papież Benedykt XVI odwiedzi nowojorską synagogę?

Nie słabną dyskusje wokół oczekiwanej (przez niektórych) wizyty papieża Benedykta XVI w nowojorskiej synagodze, podczas papieskiej podróży do Stanów Zjednoczonych. Według niektórych mediów, papież ma odwiedzić synagogę Park East Synagogue w przeddzień żydowskiego święta Passover, w dniu 18 kwietnia br.

Twierdzi się, że wizyta w synagodze „jest dodanym w ostatnim czasie punktem wizyty”, jednak opublikowany przez Stolicę Apostolską oficjalny program wizyty, dostępny na stronie internetowej vatican.va, nie zawiera tego punktu. Również w opublikowanym w niedzielę, 13 kwietnia przez stację FOXNews szczegółowym, z dokładnością niemal do minuty, planie wizyty, nie występuje ten rzekomy punkt wizyty.

Czyżbyśmy mieli do czynienia z serwowaniem opinii publicznej przez media życzeniowego obrazu, i poprzez to kształtowaniem rzeczywistości, czy też Stolica Apostolska woli na tym etapie unikać (słusznych!) słów krytyki? Za kilka dni będziemy mieli jasną sytuację i dowiemy się czy obecny papież kroczy zwodniczą drogą wytyczoną przez swego poprzednika, czy też znajdzie na tyle siły, by obronić godność Wiary katolickiej i Tradycji, nie pozwalającej na bratanie się ze złem, szukanie poklasku, czy zawieranie zgniłych kompromisów.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: materiałów redakcyjnych

Skip to content