Czy papież Benedykt XVI odwiedzi nowojorską synagogę?

Aktualizacja: 2008-04-13 7:23 pm

Nie słabną dyskusje wokół oczekiwanej (przez niektórych) wizyty papieża Benedykta XVI w nowojorskiej synagodze, podczas papieskiej podróży do Stanów Zjednoczonych. Według niektórych mediów, papież ma odwiedzić synagogę Park East Synagogue w przeddzień żydowskiego święta Passover, w dniu 18 kwietnia br.

Twierdzi się, że wizyta w synagodze “jest dodanym w ostatnim czasie punktem wizyty”, jednak opublikowany przez Stolicę Apostolską oficjalny program wizyty, dostępny na stronie internetowej vatican.va, nie zawiera tego punktu. Również w opublikowanym w niedzielę, 13 kwietnia przez stację FOXNews szczegółowym, z dokładnością niemal do minuty, planie wizyty, nie występuje ten rzekomy punkt wizyty.

Czyżbyśmy mieli do czynienia z serwowaniem opinii publicznej przez media życzeniowego obrazu, i poprzez to kształtowaniem rzeczywistości, czy też Stolica Apostolska woli na tym etapie unikać (słusznych!) słów krytyki? Za kilka dni będziemy mieli jasną sytuację i dowiemy się czy obecny papież kroczy zwodniczą drogą wytyczoną przez swego poprzednika, czy też znajdzie na tyle siły, by obronić godność Wiary katolickiej i Tradycji, nie pozwalającej na bratanie się ze złem, szukanie poklasku, czy zawieranie zgniłych kompromisów.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1975 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]