Izrael: 13 lat dla ortodoksyjnego Żyda za molestowanie seksualne

Aktualizacja: 2010-03-17 4:33 pm

Sąd w Tel Awiwie skazał w niedzielę, 13 marca br. rabina Nachman Stal na karę 13 lat pozbawienia wolności za molestowanie homoseksualne 14-latka.

Chcąc uniknąć kary, rabin Stal w 2000 roku  zbiegł do Belgii. Sprawę wznowiono w 2005 roku gdy Stal wrócił do Izraela by następnie zbiec do Wielkiej Brytanii, skąd w lipcu zeszłego roku wydany został z powrotem Izraelowi.

Wraz z ogłoszeniem wyroku i uzasadnieniem, sąd w ostrych słowach skrytykował przywódców Żydów ortodoksyjnych za gremialne wstawienie się za oskarżonym. Rabini głosili, że podczas jego pobytu w Londynie “zachowywał się on całkowicie normalnie”. Ubolewali też na losem jego żony i dziewięciorga dzieci.

Sąd zapytał się również rabinów dlaczego ignorują oni niebezpieczeństwo dla społeczeństwa czynów, które dopuścił się oskarżony: “Czy ten czyn wobec kogoś spoza ich społeczności nie jest uważany za przestępstwo?” Jak wynika z informacji prasowych, chłopiec był uczniem jednej ze szkół żydowskich, lecz nie należał do społeczności Żydów ortodoksyjych.

Za wielokrotne molestowanie seksualne młodego chłopca, także z użyciem siły, Stal otrzymał 12 lat więzienia, a dodatkowy rok za unikanie odpowiedzialności i ukrywanie się.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie YNetNews
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19480 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]