Przemilczana historia: Niemiecki samolot zbombardował budynki Watykanu

Aktualizacja: 2010-03-16 11:49 am

Piusowi XII grożono zbombardowaniem Bazyliki św. Piotra – przypomina L’Osservatore Romano. Watykański dziennik publikuje wspomnienia naocznego świadka niemieckiego bombardowania Watykanu, które miało miejsce w nocy 5 listopada 1943 r. i do dziś okryte jest tajemniczym milczeniem. Jak podaje mieszkająca w pobliżu Watykanu Lina Vagni Sansone, niemiecki samolot zrzucił wówczas trzy bomby. Dowodem, że nie chodziło o maszynę aliancką jest to, że obrona przeciwlotnicza Rzymu cały czas milczała. Ślady po bombardowaniu do dziś znaczą budynek watykańskiej stacji kolejowej. Chodziło o bezprecedensową próbę poniżenia Piusa XII – czytamy na łamach dzisiejszego L’Osservatore Romano.

kb/ l’osservatore romano

Za: Radio Watykańskie -- [Org. tytuł: « Historia: Watykan pod niemieckimi bombami»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19450 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]