Abp Migliore skrytykował na forum ONZ ideologię “gender”

Aktualizacja: 2010-03-11 12:10 pm

Przedstawiciel Watykanu przy ONZ, arcybiskup Celestino Migliore skrytykował ideologię „gender”. Jego zdaniem, niektóre programy ONZ zajmujące się promowaniem równości płci, stają się „coraz bardziej ideologiczne” i tak naprawdę przeszkadzają kobietom w osiągnięciu przez nie prawdziwego awansu.

W przemówieniu wygłoszonym w poniedziałek na forum ONZ arcybiskup ubolewał nad interpretacjami pojęcia „gender”, stosowanego w ostatnich oficjalnych dokumentach oenzetowskich. Jego zdaniem „rozmywają one każdą odmienność i zarazem komplementarność istniejącą pomiędzy mężczyznami a kobietami”.

Te teorie z pewnością nie zmieniają istoty rzeczy, ale zacierają i utrudniają jakikolwiek poważny i jak najbardziej konieczny awans kobiet, w oparciu o ich przyrodzoną godności i przynależne im prawa – stwierdził hierarcha.

Abp Migliore powiedział także, że wskutek łączenia kwestii praw osobistych, społecznych, ekonomicznych i politycznych kobiet z tzw. prawami zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, nie udało się zrealizować prawie żadnych postulatów międzynarodowych konferencji. Co więcej, jest ono nawet szkodliwe dla integralnych potrzeb kobiet i mężczyzn w społeczeństwie.

Nuncjusz apostolski przy ONZ potępił także realizowanie założeń Deklaracji Pekińskiej, mówiąc, że jest ona wyrazem przemocy kobiet w stosunku do dzieci, które są zabijane lub porzucane. Domagał się ich gruntownej rewizji.

Hierarcha nie omieszkał wspomnieć o licznych, prawdziwych zagrożeniach czyhających na kobiety na całym świecie. Mówił m.in. o tym, że dyskryminacja w zakresie dostępu do opieki zdrowotnej oraz żywności w pierwszej kolejności wpływa na dziewczynki i to znacznie bardziej niż na chłopców. Dziewczynki także stanowią najwyższy odsetek wśród dzieci, które są analfabetami.

Przemoc fizyczna i psychiczna dotyka przede wszystkim kobiety, w szczególności wtedy, kiedy gwałt jest wykorzystywany jako broń w czasie wojen.

Zdaniem arcybiskupa motywacja, wartości oraz metodologia i wytyczne stosowane w ramach organów ONZ utrudniają walkę z tymi wszystkimi realnymi zagrożeniami.

Źródło: CNA, AS

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19244 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]