Rosja: Żydowska organizacja zrywa kontakty z organizacją muzułmanów

Aktualizacja: 2008-04-4 12:48 pm

“Federacja Żydowskich Społeczności” (FJCR) – centralna organizacja zrzeszająca organizacje żydowskie działające w Rosji, zerwała kontakty z organizacją muzułmańskich przywódców The Russian Council of Muftis, po tym jak jeden z jej szefów na spotkaniu w Moskwie powiedział, że “Syjonizm jest naroślą rakową, ponieważ syjonizm jest faszyzmem”.

Jak informuje rosyjska agencja Interfax, federacja Żydów rosyjskich powzięła tę decyzję 20 marca po nieskutecznych próbach uzyskania wyjaśnienia wypowiedzi Nafigullah Ashirova. Na decyzję organizacji żydowskiej, Mufti Council wystosował oświadczenie, w którym podają słowa, iż “Jeśli FJCR, która ustawiając się w pozycji rosyjskiej organizacji, postrzega siebie jako część Syjonizmu, to z pewnością decyzja tej organizacji o zawieszeniu kontaktów z Council of Muftis jest zrozumiała. […] The Russian Council of Muftis wyraża ubolewanie z powodu decyzji powziętej przez FJCR.”

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1915 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]