Holenderski biskup ugiął się przed homo-ekstremistami

Aktualizacja: 2010-03-4 4:08 pm

– Komunia święta będzie udzielana normalnie, a decyzję o jej przyjęciu powinna być pozostawiona indywidualnemu sumieniu – oznajmił biskup holenderskiej diecezji Den Bosch po tym, jak homoseksualiści zagrozili kolejnymi protestami podczas Mszy Świętych.

Z obawy przed kolejnymi ekscesami homoseksualnych ekstremistów w kościołach diecezji Den Bosch miejscowy biskup Antoon Hurkmans ogłosił oświadczenie o godnym „Przyjmowaniu Komunii”. Oświadczył w nim, że w warunkach normalnych Komunia Święta nie będzie przychodzącym do Kościoła odmawiana.

Aby przystąpić do Komunii, osoba powinna być ochrzczona, wierzyć w obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi i „żyć zgodnie z moralnym nauczaniem Kościoła”. Tym samym o przyjęciu Komunii Świętej będzie decydowało „indywidualne sumienie”, co media odebrały jednoznacznie jako pozwolenie, by homoseksualiści – praktykujący lub nie – mogli teraz przystępować do sakramentu.

Homo-magazyn „Gaykrant” oznajmił, że cieszy się z decyzji katolickiego hierarchy. Zdaniem redakcji jego słowa są „pojednawcze”.

AJ/LifeSiteNews.com

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=19051 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]